کد خبر : ۴۷۹۸۷۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
از جبهه های جنگ تا حرم های مطهر، نام علی (ع) سلسله جنبان لیله القدر شد

مقیم/ بین الحرمین در کربلای معلا جای سوزن انداختن نبود، شفیتگان و شیعیان علی (ع) در شب شهادتش در حرم علوی آرام و قرار نداشتند، در کاظمین نام علی (ع) انیس زمزمه های شب زنده داران بود، و بالاخره ذکر 'یا علی (ع)' دیشب سلسله جنبان لیالی قدر رزمندگان عراق در جوار مرزهای این کشور با سوریه بود.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، در سالروز شهادت امیرمومنان علی (ع) عراق یکپارچه غم و اندوه بود و شیعیان در دومین شب قدر، نام علی (ع) را فریاد می کشیدند و بر سر و سینه زدند و به یاد پدر ایتام، اشک ریختند.
نجف اشرف و مرقد امیرمنان علی (ع) دیشب در حلقه عاشقان و شیفتگان آن حضرت غوغا بود و از هر کوچه و خیابانی در شهر نجف اشرف، هیات های سیاهپوش عزادار به سمت حرم مطهر آن حضرت در حرکت بودند.
ضریح مطهر در حالی که با عبارت آسمانی 'تهدمت والله ارکان الهدی' سیاهپوش شده بود، چون دُر نجفی، در ازدحام دست های متوسلان شب زنده دار بود که یک صدا بانگ 'لبیک یا علی (ع)' را از عمق جان صدا می زدند.
بین الحرمین در کربلای معلا، آکنده از خیل زائرانی بود که از شهرهای مختلف عراق، نام علی (ع) آنها را در دومین شب قدر گردهم آورده بود تا 'اسامه الکربلایی' روضه خوان برجسته عتبه حسینی با صدای حزین خود، ذکر مصیبت امام اول شیعیان را بگوید و آنها در فراغ او اشک بریزند.
در کاظمین مراسم شب زنده داری برخلاف همه مناطق عراق تا آخرین ساعت نزدیک به اذان صبح با حضور پنچ تن از قاریان برجسته قرآن عراق، بعد از ذکر مصیبت شهادت امیرمومنان (ع)، وگرفتن قران بر سر، دعای جوشن کبیر را قرائت کردند.
دیشب در دومین شب قدر ، عراق بار دیگر به قرآن پناه آورد و نام علی (ع) ورد زبان شب زنده داران شد و همزمان مداحان و خطبای مجالس شب شهادت علوی به خاطر شرایط و وضعیتی که جهان اسلام و عرب از تفرقه و اختلاف به آن رسیده است، آن را ناشی از انحراف از خط اصیل علوی دانستند.
همزمان با آیین های شب زنده داری در شهرهای مذهبی و مناطق مختلف عراق، برخی شبکه های تلویزیونی مقاومت اسلامی در عراق، صحنه هایی از شب زنده داری را در جبهه های جنگ به نمایش در آوردند.
رزمندگان الحشد الشعبی در دورترین نقاط عراق در جوار مرزهای این کشور با سوریه در حالی که با عناصر تروریستی داعش چند صد متری فاصله داشتند، دیشب در سوگ امیرمومنان علی (ع) عزاداری کرده و لیله القدر را تا سحر احیا کردند.
در موصل نیز نیروهای مسلح اعم از ارتش، مبارزه با تروریسم، واکنش سریع و پلیس مرکزی نیز در پادگان ها و مناطق آزاد شده، این شب عظیم را گرامیداشتند و نام و یاد علی (ع) را با حزن و اندوه همزمان با احیای لیالی قدر، ذکر کردند و برای آن حضرت عزاداری کردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : احیای شب بیست و یکم     |     احیاء     |     احیای شبهای قدر     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi