کد خبر : ۴۷۹۸۵۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶
محله باب السنجار آزاد شد/ کمتر از یک درصد تا آزادی کامل موصل مانده است

مقیم/ فرماندهی مشترک عملیات آزادی موصل روز پنجشنبه آزادی محله 'باب السنجار' در بخش غربی موصل را اعلام کرد و با انتشار جدیدترین نقشه از روند عملیات، گفت که کمتر از یک درصد تا آزادی کامل موصل باقی مانده است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، سرلشکر 'عبدالامیر رشید یارالله' فرمانده عملیات نینوا در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای لشکر نهم زرهی ارتش عراق محله 'باب السنجار' را در بخش غربی موصل آزاد کردند.
براساس این بیانیه، نیروهای لشکر نهم زرهی ارتش عراق هم اکنون در تماس با محله 'حی الفاروق' در بخش غربی موصل هستند.
در همین راستا فرماندهی مشترک عملیات موصل با انتشار جدیدترین نقشه از روند پیشروی های موصل اعلام کرد که کمتر از یک درصد تا آزادی کامل موصل باقی مانده است.
عملیات آزادی موصل حدود هشت ماه قبل در 17 اکتبر 2016 آغاز شده است.
نیروهای مسلح عراق بعد از آزادی بخش شرقی و قسمت های زیادی از بخش غربی موصل هم اکنون حلقه محاصره را بر عناصر تروریستی داعش در بخش قدیمی شهر شدت تنگ کرده و در حال حاضر مسجد تاریخی 'النوری' مهمترین مکانی است که داعش می کوشد همچنان از آن دفاع کند.
مسجد تاریخی النوری با توجه به اینکه 'ابوبکر البغدادی' سرکرده این گروه تروریستی در ژوئن 2014 خلافت خود خوانده اش را در آنجا اعلام کرد، برای این گروه تروریستی اعتبار معنوی دارد برای همین تمام تلاش خود بر حفاظت از این موضع معطوف کرده است.
در عین حال ، جمعیت غیر نظامی زیادی در بخش موصل قدیم حضور دارند که نیروهای عراقی تلاش دارد با کمترین تلفات آنان را از منطقه درگیری خارج کند.
داعش هفته جاری در اقدامی وحشیانه گروهی از خانواده ها را که در حال انتقال ازخطوط درگیری به مناطق امن بودند، با خمپاره و تیر مستقیم هدف گرفت که ویدئوها و تصاویر آن در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی عراق بازتاب گسترده ای یافت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جنگ خیابانی در موصل     |     آزادسازی موصل     |     عملیات موصل     |     موصل     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi