کد خبر : ۴۷۹۸۵۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶
همدردی جامعه هنری ایرانیان مقيم استانبول با خانواده‌های شهدای تروریستی

مقیم/ در پی حادثه تروریستی اخیر در تهران، جمعی از هنرمندان ایرانی مقیم استانبول با خانواده‌های شهداي اين حادثه غيرانساني همدردي كردند.

به گزارش مقیم به نقل از اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در پی حادثه تروریستی اخیر در تهران که در آن تعدادی از هموطنان کشورمان شهید و مجروج شدند، جمعی از هنرمندان ایرانی مقیم استانبول به نشانه همدردی با خانواده‌های شهدا و محکوم ساختن این اقدام تروریستی، به صورت خودجوش در سرکنسولگری ایران حضور يافتند و با بختیار اسدزاده، سرکنسول و عبدالرضا راشد، وابسته فرهنگی كشورمان در استانبول دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار هنرمندان ایرانی مقیم استانبول ضمن تسلیت براي جان باختگان این حادثه تروریستی، یادآور شدند؛ جمهوری اسلامی ایران کشور قدرتمندی است و به دلیل این اقتدار و مقاومت و عدم سازش با دنیای استکبار و متحجران دینی منطقه که چشم مشاهده پیشرفت‌های ایران اسلامی را ندارند، همواره مورد حقد و کینه آنان قرار گرفته است و البته به واسطه همین ایستادگی چون سرو برومند تاوان‌هایي هم در طول 38 سال گذشته پرداخته است و دشمنان هم به زعم خویش فکر می‌کردند كه می‌توانند با محدودیت و دشمنی‌های‌شان جلوی روند رو به رشد کشورمان را بگیرند.

هنرمندان کشورمان در استانبول همچنین به وحدت و انسجام ایران اسلامی اشاره و تأکید كردند كه کشور ایران با داشتن تاریخ و تمدن بسیار قدیمی همواره در مقاطع بحرانی درکنار هم بوده و به یاری همدیگر شتافته‌اند.

در بخشي از اين ديدار بختیار اسدزاده، سركنسول كشورمان با سپاس از حضور تعدادی از هنرمندان به نمایندگی از جامعه هنری ایرانی مقیم استانبول، به نیات و اهداف گروهک‌های تروریستی اشاره و تأکید كرد كه قطعاً این اقدام اخیر آنان مانع بالندگی و امنیت و اقتدار کشورمان نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مقاومت خواهد بود.

عبدالرضا راشد، وابسته فرهنگي ايران در استانبول هم با اشاره به همکاری‌های تنگاتنگ وابستگی فرهنگی با جامعه هنرمندان ایرانی مقیم استانبول، ضمن تقدیر از حرکت شایسته آنان، بر ضرورت همدلی میان ملت بزرگ ایران اسلامی اشاره و تأکید كرد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل برخورداری از امنیت کامل، همیشه مورد شماتت دشمنان بوده و آنان به زعم خویش برای خدشه‌وارد کردن به این آرامش این حرکت را به وجود آوردند که با اقتدار نیروهای مسلح مواجه و در هم شکستند.

وي همچنين بر تشکیل انجمن هنرمندان مقیم استانبول هم تأكيد كرد و خواستار همکاری هنرمندان در اين باره شد.

در پايان اين ديدار تابلوی نقاشی که توسط هنرمندان در محکومیت حادثه تروریستی 12 رمضان در تهران ترسیم شده بود، به سرکنسولگری كشورمان در استانبول اهدا شد. در این تابلو که به صورت مشت گره کرده ترسيم شده است، تعداد 17 گل سرخ به نشانه 17 شهید حادثه دیده می‌شود و در ذیل تابلو نوشته شده است، «فراموشتان نخواهیم کرد».

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان مقیم ترکیه     |     ابراز همدردی     |     ترکیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi