کد خبر : ۴۷۸۸۵۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶
پیروزی ترامپ در آمریکا هیچ تغییری را ایجاد نکرد

مقیم/ رئیس جمهور روسیه در مصاحبه ای عنوان داشت که پیروزی «ترامپ» در آمریکا تقریبا هیچ تغییری را در مناسبات این کشور با مسکو ایجاد نکرده است.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با «اولیور استون» عنوان داشت که  پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هیچ تغییری را ایجا نکرده است. 

پیش از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، اغلب کارشناسان از بهبود روابط آمریکا با روسیه در صورت پیروزی ترامپ سخن می گفتند اما چنین چیزی محقق نشده و فشارهای واشنگتن بر مسکو افزایش نیز یافته است.

پوتین در ادامه مصاحبه با این فیلمساز آمریکایی به موضوع اوکراین اشاره کرد و گفت: ایالات متحده آمریکا نمی خواهد روسیه به کشور اوکراین نزدیک شود، زیرا این نزدیکی باعث قدرت گیری بیشتر روسیه می گردد. فلسفه سیاست بین المللی آمریکا در این منطقه این است که، مانع ایجاد روابط حسنه بین اوکراین و روسیه شود، چرا که آمریکا این موضوع را به عنوان تهدید می بیند. به عقیده برخی، این امر موجب رشد قدرت روسیه می گردد و باید از ایجاد روابط حسنه بین روسیه و اوکراین جلوگیری نمود.

خروج از پیمان موشکی

رئیس جمهور روسیه همچنین اعلام کرد خروج آمریکا از پیمان موشک های ضد بالستیک، اشتباه استراتژیک واشنگتن است اما گفتگو درباره این موضوع باید ادامه یابد.

پوتین در مصاحبه با الیور استون این مطلب را اعلام کرده و گفت: روسیه به این اقدامات پاسخ مناسبی خواهد داد. این چیزی جز دور جدید مسابقه تسلیحاتی نیست اما پاسخ ما به مراتب کم هزینه تر خواهد بود.

پوتین گفت «بیل کلینتون» و «جرج دبلیو بوش» روسای جمهور سابق آمریکا با اشاره به تهدید موشکی ایران قصد خود برای خروج از پیمان سال ۱۹۷۲ درباره موشک های ضد بالستیک را اعلام کردند. به دنبال آن آمریکایی ها از قبول پیشنهاد روس ها درباره همکاری در ایجاد سپر موشکی امتناع نمودند و پس از آن ما مجبور شدیم سامانه های ضربتی خود را تکامل دهیم.

پوتین متذکر شد روسیه در ماهیت امر با سامانه های سپر موشکی آمریکا و متحدانش محاصره شده که در اروپای شرقی و در آب دریا و آلاسکا مستقر هستند.

واکنش به اظهارات هیلاری کلینتون و مقایسه با هیتلر

پوتین در این مصاحبه در نهایت به سخنان هیلاری کلینتون کاندیدای ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا که به مقایسه پوتین و آدولف هیتلر پرداخته بود، واکنش نشان داد.

رئیس جمهور روسیه در این مصاحبه اعلام نمود، مسکو نیز می تواند از چنین قیاس ها و تشابه هایی برای توصیف کار سیاستمداران آمریکایی استفاده کنند، اما کرملین در تلاش است تا از این نوع لحن و  اظهارات شدید خودداری کند.

پوتین در ادامه گفت: هیچ چیز جدیدی برای ما در این میان وجود دارد. ما او را شخصا می شناسیم. او یک زن پر انرژی است، ما نیز می توانیم از این نوع مقایسه ها استفاده کنیم، اما ما به دلیل فرهنگ سیاسی خود از چنین اظهارنظرات افراطی خودداری می کنیم.

شایان ذکر است، کلینتون در مارس ۲۰۱۴ ، در اظهارات خود در خصوص شبه جزیره کریمه اعلام نمود، پوتین می گوید می خواهد از ساکنان یک شبه جزیره روسی حفاظت کند. این سخنان پوتین شبیه اقدامات هیتلر برای حفاظت از شهروندان با ریشه آلمانی در شرق اروپا است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ولادیمیر پوتین     |     پوتین     |     آمریکا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi