کد خبر : ۴۷۸۷۳۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶
انتقاد ازتخلف شرکت آلمانی درمناقصه وزارت راه وشهرسازی/هپکوحذف شد

مقیم/ نماینده مردم اراک در مجلس از تخلف در مناقصه وزارت راه و شهرسازی و حذف شرکت ایرانی و جایگزینی شرکت آلمانی انتقاد کرد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، علی اکبر کریمی از تخلف وزارت راه و شهرسازی در یک مناقصه خبر داد و گفت:  به وزیر راه و  شهرسازی در خصوص عدم رعایت قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و حذف شرکت هپکو از کنسرسیوم برنده مناقصه خرید جرثقیل های بزرگ بندری در بندر شهید رجایی تذکر داده ام.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با عنایت به اینکه در مناقصه خرید ۱۲ دستگاه جرثقیل بزرگ بندری (گنتری کرین) برای بندر شهید رجایی، کنسرسیوم مرکب از شرکتهای لیپهر آلمان و هپکو از ایران برنده شد و علیرغم تعیین سهم شرکت هپکو برای ساخت داخل، متاسفانه بعلت عدم نظارت جدی سازمان بنادر و کشتیرانی، شرکت آلمانی اقدام به حذف شریک ایرانی خود  نمود.

وی ادامه داد: حسب اطلاع واصله دو دستگاه از چرثقیل های مذکور که در آلمان بطور کامل ساخته شده در حال حمل به ایران می باشد؛ لذا لازم است در اسرع وقت به موضوع فوق رسیدگی و شرکت آلمانی برای رعایت کامل سهم تولید داخل جرثقیل های باقیمانده برای شرکت ایرانی هپکو ملزم گردد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : وزارت شهرسازی     |     کارخانه هپکوی اراک     |     علی اکبر کریمی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi