کد خبر : ۴۷۸۷۲۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶
فرار دومین سرمایه گذار از استان در پی بی توجهی مسئولین/ سرمایه ۲۰ میلیاردی پرید!

مقیم/ در حالی سیستان وبلوچستان علی رغم داشتن شرایط آب وهوایی و مناطق و معادن خاص با کمبود سرمایه گذار روبروست که مسئولین استان به جای جذب سرمایه گذار باعث فرار آن ها می شوند.

به گزارش مقیم به نقل از عصر هامون، شهریور ۹۴ بود که سرگلزایی دبیر وقت کمیته فنی استاندارد توربین های بادی ایران خبر از فرار سرمایه گذاران به دلیل بی توجهی نمایندگان داده بود.
وی گفته بود که یک ایرانی مقیم استرالیا از سرمایه گذارانی بود که به دلیل عدم همکاری بانک های ایرانی و اختلاف بر سر امکان انتقال سود به حساب وی با وجود میل به سرمایه گذاری فرصت همکاری با وی از دست رفت و علی رغم تماس ها و مکاتبات بسیاری با برخی نمایندگان مجلس برای همکاری در خصوص احداث نیروگاه های بادی انجام شد اما این مکاتبات با بی توجهی از سوی آنان روبرو شده است.
علی ای حال سیستان و بلوچستان با توجه به شرایطی به مثل حاشیه نشینی، هم مرزبودن با دو کشور مشکل دار و دیگر مشکلات این چنینی، دارای مشکلات معضلات مختلفی در زمینه های مختلف است، با توجه به کمبودها و عقب ماندگی های استان، دولت به تنهایی نمی تواند تمامی مشکلات و معضلات را رفع کند، در این راستا حضور خیرین و سرمایه گذاران یک امر ضروری به نظر می رسد.
اما در زمانی که تمامی مسئولان و مردم باید به فکر جذب خیرین و سرمایه گذاران باشند، به دلیل وقت نداشتن مدیرکل بهزیستی استان برای ملاقات با رابط یکی از خیرین، 2میلیارد تومانی که قرار بود در منطقه شیرآباد برای زنان بی سرپرست و بدسرپرست هزینه شود، به یکی دیگر از استانهای کشور انتقال داده شد.

مدیر کل فعلا وقت ندارند
نماینده استانی این خیر که در اروپا زندگی می کند، به خبرنگار عصرهامون گفت: با توجه به اینکه تا ظهر روز دوشنبه وقت ارسال اطلاعات پروژه و طرح مورد نیاز برای احداث ساختمان ، زمان وجود داشت به دفتر مدیر کل بهزیستی مراجعه کردم که منشی مدیر کل با پاسخ"مدیر کل فعلا وقت ندارند" باز گشت و زمانی را در آخرین ساعات اداری برای ملاقات معین کرد که دیگر دیر بود.
علی آصف مهر افزود: این خیر چندین طرح خیری در استان اجرا کرده است و در این کار تاکید فراوانی بر انجام طرحی در منطقه شیرآباد زاهدان داشت اما با توجه به عدم توجه و همکاری مدیر کل و یا عدم راهنمایی و جهت دهی مناسب برای معاون پاسخگوی این نهاد، این دومیلیارد تومان در یکی دیگر از استانهای کشور هزینه می شود.
وی ادامه داد: نیاز است مدیران کل با توجه به نیاز استان رفتاری مناسب با خیرین داشته و برای جذب حداکثری سرمایه و اعتبار تلاش کنند.

مدیر کل بهزیستی مشغله کاریشان زیاد است
مسئول روابط عمومی بهزیستی استان در این خصوص گفت: روز دوشنبه مشغله کاری مدیر کل بهزیستی زیاد بوده است.
زوری افزود: با توجه به مشغله کاری مدیر کل، وقتی برای رابط خیر گذاشته شده بود اما  وی از  ساعت درنظر گرفته شده راضی نبود و ناراحت شد.
وی خاطر نشان کرد: تمامی مسئولان آماده همکاری با خیرین و سرمایه گذاران می باشند و کسی نمی خواهد این اعتبار و سرمایه از استان خارج شود.
شایان ذکر است استانداری سیستان و بلوچستان 31فروردین امسال در نشست مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان گفته بود« باید از هرگونه سرمایه گذاری در منطقه استقبال کرد و هر مدیری که سرمایه گذاران را فراری دهد باید مسئولیت خود را به فرد دیگری واگذار کند».

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : استرالیا     |     سرمایه گذاری     |     سیستان و بلوچستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi