کد خبر : ۴۷۸۶۷۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی: مسجد به مثابه یک رسانه است

مقیم/ نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه رسانه‌ای مساجد گفت: مساجد به مثابه یک رسانه، نقش تعیین کننده‌ای در رشد و تعالی جامعه امروز دارند.

به گزارش مقیم، نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش مساجد در فرهنگ ‌سازی، تربیت و رشد جامعه امروز اظهار داشت: در مکتب تشیع، مسجد به عنوان یک  پایگاه فرهنگی، نقش بسزایی در فرهنگ سازی و ترویج معنویت در جامعه دارد. 

سید جواد ساداتی مسجد را به مثابه یک رسانه دانست و عنوان کرد: از صدر اسلام تا کنون مسجد نه تنها مامنی برای عبادت و آرامش بلکه پایگاهی برای رشد و بالندگی و همچنین کانونی مناسب برای تبادل اطلاعات بوده است چه بسا در گذشته همین مساجد بسترساز شکل گیری و رشد رسانه‌ها در نظام غربی شدند.
وی با تاکید بر جایگاه رسانه‌ای مساجد گفت: با رشد روزافزون شبکه‌های اجتماعی و استفاده از ابزارهای رسانه‌ای نوین باید پلی ارتباطی میان مردم و مسجد ایجاد کرد و از این طریق در مسیر رشد و بالندگی جامعه گام برداشت.
عضو هیئت امنا مسجد جامع سفید شهر کاشان در خصوص لزوم و اهمیت فرهنگ‌سازی خدمت به مساجد گفت: با توجه به اهمیت و ارزش خادمی مساجد، این موضوع بیش از پیش نیاز به فرهنگ‌سازی در جامعه دارد و باید ثواب آن برای مردم بیان شود.
نماینده مردم کاشان در مجلس تصریح کرد: مسجد مانند یک سنگر و نقش روحانیون در مساجد به عنوان فرمانده قرارگاه بسیار مهم و تعیین کننده است از این رو ما باید با حفظ اصالت‌های سنتی و مذهبی در راستای بهبود کارکردهای مساجد در فرهنگ سازی و تربیت جامعه امروز تلاش کنیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سید جواد ساداتی     |     مسجد     |     کاشان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi