کد خبر : ۴۷۸۵۴۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
رای گیری از ایرانیان مقیم درآمریکا

مقیم/ رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در سراسر آمریکا به استثنا برخی از ایالت ها که صندوق ها بدلیل تفاوت زمانی هنوز گشوده نشده اند با حضور چشمگیر و بی سابقه ایرانیان آغاز شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، به گفته معاون دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن، ستاد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری صندوق هایی را در 56 نقطه از ایالت های مختلف آمریکا مستقر کرده ورای گیری راس ساعت 8 به وقت محلی در اکثر شهرها از جمله شهر نیویورک با توجه به تفاوت های زمانی آغاز شد.
جمعیت ایرانیان مقیم آمریکا طبق برآوردها در سال 2012 میلادی بین یک میلیون 400 هزار تا 2 میلیون نفر تخمین زده شده است.
به گفته ابوالفضل مهرآبادی مسئولین دفتر حفاظت منافع ایران ازمدت ها پیش در تلاش بودند تا از دولت کانادا نیز مجوز برگزاری انتخابات در این کشور را بگیرند که این تلاش ها به نتیجه ای نرسید و در نتیجه مسئولین برای تسهیل دسترسی رای دهندگان ایرانی مقیم کانادا صندوق هایی را در نزدیکی مرز های آمریکا و کانادا مستقر کرده اند.
در یک نگاه کلی به حضور رای دهندگان در دو حوزه رای گیری در شهر نیویورک که یکی از ان ها هتل میلنیوم در شهر منهتن و دیگری در مرکز اسلامی امام علی در منطقه کووینز این شهر است حضور مردم آشکارا پر شور تر و پر تراکم تر از انتخابات 92 به نظر می رسد.
در حوزه منهتن برخی از رای دهندگان قبل از گشایش صندوق ها به محل آمده و انتظار گشایش صندوق ها را می کشیدند و در چهره اکثر آنها شور و شوق مشاهده می شد.
آل حبیب سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل در مورد میزان حضور ایرانیان مقیم نیویورک در پای صندوق های رای گفت: کاملا واضح است که مردم با شور و شوق فراوانی بطور گسترده در این انتخابات حضور دارند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رای دادن     |     انتخابات ریاست جمهوری     |     آمریکا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi