کد خبر : ۴۷۸۵۴۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
افزایش حدود ۵۰۰ درصدی مشارکت ایرانیان مقیم استرالیا در انتخابات

مقیم/ 'عبدالحسین وهاجی' سفیر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد میزان مشارکت ایرانیان مقیم استرالیا در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حدود ۵۰۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، بلندپایه ترین دیپلمات ایران در استرالیا جمعه شب اعلام کرد 10 هزار و 243 ایرانی مقیم استرالیا امروز در حوزه های رای گیری حضور یافته و آرای خود را به صندوق انداختند که این بی سابقه است.
وی گفت این مهم در حالی اتفاق افتاد که در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تنها بیش از دو هزار و 100 نفر در پای صندوق های اخذ رای در استرالیا حضور یافتند و آرای خود را به صندوق انداختند.
سفیر ایران در استرالیا یکی از دلایل افزایش مشارکت ایرانیان در انتخابات امروز تا مرز 500 درصد را افزایش حوزه های رای گیری در استرالیا اعلام کرد.
رای گیری از ایرانیان مقیم استرالیا برای انتخابات ریاست جمهوری در 6 شهر آدلاید، بریزبن، پرث، سیدنی، کانبرا و ملبورن انجام شد.
به دلیل استقبال هموطنان ایرانی در استرالیا و مشارکت گسترده آنها در این دور از انتخابات و درخواست ایرانیان، زمان اخذ رای تا ساعت 23 به وقت محلی نیز تمدید شده بود.
ستاد کمیته اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری در استرالیا نیز پس از این در اطلاعیه ای اعلام کرد بار دیگر ملت حماسه ای وصف ناپذیر آفرید و به رغم هوای نامساعد و بارانی در 6 شهر سیدنی، کانبرا، ملبورن، پرت، آدلاید و بریزبین ابا گرمی حضور خود در صفی طولانی سرنوشت کشور، خود و آینده فرزندانشان را رقم می زنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : انتخابات ریاست جمهوری     |     استرالیا     |     افزایش     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi