کد خبر : ۴۷۸۵۴۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
پایان رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در لبنان

مقیم/ فرایند رای گیری در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در لبنان راس ساعت ۲۰ به وقت محلی (۲۱.۳۰ به وقت تهران) پایان یافت و درهای حوزه های رای گیری بسته شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، انتخابات ریاست جمهوری ایران در لبنان در سه حوزه بیروت (محل سفارت ایران)، بعبلک (حوزه امام مهدی(ع)) و نبطیه (حسینیه امام حسین(ع)) برگزار شد.
پیشتر اعلام شده بود که فرایند رای گیری از ساعت 8 صبح آغاز و تا ساعت 18 ادامه پیدا خواهد کرد.
در دو حوزه بعلبک و نبطیه فرایند رای گیر در ساعت 18 به پایان رسید اما در حوزه بیروت به دلیل استقبال بالای ایرانیان تا دو ساعت دیگر تمدید شد.
به گفته دست اندرکاران برگزاری انتخابات در لبنان، کار شمارش آرا به محض پایان رای گیری و بسته شدن درهای حوزه ها آغاز خواهد شد.
طیف های مختلف ایرانیان مقیم لبنان امروز حضور گسترده ای پای صندوق های رای داشتند.
ایرانیان می توانستند با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه و در غیر اینصورت با گذرنامه معتبر ایرانی به محل های رای گیری مراجعه و آراء خود را به صندوق بیندازند.
طبق آنچه سفارت ایران در لبنان اعلام کرد، اساس برگزاری انتخابات و فرآیندهای اجرایی و نظارتی آن تابع قانون و دستور العمل های ستاد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران است که از طریق ستاد انتخابات خارج از کشور مستقر در اداره کل ایرانیان وزارت امور به همه سفارتخانه ها از جمله ابلاغ شده است.
ترکیب اعضای حاضر پای صندوق ها و ناظران نیز همانند ترکیب صندوق های رای گیری در داخل کشور است و ساختار اجرایی آن از جمله هیات اجرایی و ناظران برگزاری انتخابات نیز از میان ایرانیان مقیم انتخاب و تشکیل شده است.
«محمد فتحعلی» سفیر ایران در لبنان در مصاحبه با ایرنا تاکید کرد که همانند انتخابات گذشته اساس کار سفارت بر برگزاری سالم و صحیح انتخابات، حفظ رای مردم به عنوان یک امانت ملی و شرعی، حفظ حقوق همه نامزدهای محترم و همچنین تامین حقوق اتباع ایران در لبنان جهت مشارکت آنها در انتخابات است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : انتخابات ریاست جمهوری     |     بیروت     |     انتخابات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi