کد خبر : ۴۷۸۵۳۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
تمهیدات صورت گرفته برای برگزاری شکوهمند انتخابات ریاست جمهوری ایران در انگلیس

مقیم/ براساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن، رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در انگلیس، از ساعت ۹ بامداد تا ساعت ۱۹ ( به وقت محلی) روز ۲۹ اردیبهشت، در یازده شعبه اخذ رای، صورت خواهد گرفت.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، سفارت ایران روز چهارشنبه در اطلاعیه ای گفت: 'پیرو اطلاعیه های قبلی درباره برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در انگلستان و اعلام مدارک مورد نیاز و آدرس مراکز استقرار شعبه های اخذ رای، بدین وسیله به اطلاع کلیه هموطنان ارجمند مقیم انگلستان می رساند درب شعبه های اخذ رای ساعت 9 بامداد مورخ 29 اردیبهشت 1396 باز خواهد شد و رای گیری مطابق قانون انتخابات کشور به مدت ده ساعت تا ساعت 19 ( به وقت محلی) ادامه خواهد یافت.
از هموطنان گرامی تقاضا می شود در صورت امکان در ساعات اولیه رای خود را به صندوق بیاندازند تا با ازدحام احتمالی در ساعات پایانی مواجه نگردند.
درب شعبه های اخذ رای در ساعت 19 بسته خواهد شد، ولی از کلیه افرادی که در آن ساعت در داخل شعبه حضور یافته اند تا آخرین نفر رای گیری به عمل خواهد آمد.'
حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری ایران در انگلیس نیز در این خصوص تصریح کرده تمامی تمهیدات لازم برای حضور بانشاط و موثر هموطنان مقیم در انگلیس در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران انجام شده است. 
بعیدی نژاد گفته است: همه ی تلاش ما بر این است که برگزاری انتخابات، نمایش خوبی از همبستگی و وحدت میان تمامی ایرانیان باشد. 
وی دراین خصوص عنوان کرده است: 'برای برگزاری بهتر انتخابات از همکاری تمامی مراکز فرهنگی در انگلیس که ایرانیان در آنها حضور دارند شامل مراکز اسلامی، مراکز آموزشی و اتحادیه های دانشجویی بهره مند می شویم. حدود 120 نفر از فرهیختگان، دانشجویان و جوانان عزیز فارغ از تمایلات سیاسی خود به برگزاری این انتخابات کمک خواهند کرد. همه ی تلاش ما بر این است که برگزاری انتخابات، نمایش خوبی از همبستگی و وحدت میان تمامی ایرانیان باشد. '
به گفته بعیدی نژاد، مجموعا دوازده صندوق در یازده شعبه رأی در کشور انگلستان مستقر خواهند شد که از این تعداد شش صندوق در پنج شعبه در مناطق مختلف شهر لندن ( شامل دو صندوق در محل بخش کنسولی سفارت) و شش صندوق دیگر در شهرهای دیگر انگلیس شامل منچستر، بیرمنگام، نیوکاسل، گلاسکو، لیدز و کاردیف مستقر خواهند شد. انتخاب این شهرها بر اساس پراکندگی جمعیتی هموطنان ایرانی در نظر گرفته شده اند ضمن اینکه این شهرها در موقعیت هایی قرار دارند که ایرانیان مقیم شهرهای دیگر انگلیس نیز می توانند با یک سفر کوتاه خود را برای رأی دادن به این شهرها برسانند ضمن اینکه هماهنگی های لازم با کشور میزبان نیز برای برگزاری سالم و امن انتخابات ریاست جمهوری در انگلیس انجام گرفته است. 
براساس اعلام سفارت ایران، نشانی یازده شعبه اخذ رای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در لندن و دیگر شهرهای انگلیس را به شرح ذیل است: 

شعبه شماره 1: ساختمان کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران 

50 Kensington Court, London, W8 5DB 

شعبه شماره 2: مدرسه جمهوری اسلامی ایران در شهر لندن 

100 Carlton Vale, NW6 5HE 

شعبه شماره 3: مرکز اسلامی انگلیس در شهر لندن 

140 Maida Vale, London, W9 1QB 

شعبه شماره 4: مجمع جهانی اسلامی در شهر لندن 

20 Penzance Place, Holland Park, London, W11 4PG 

شعبه شماره 5 در منطقه ایلینگ لندن: 

London Borough of Ealing, Ealing Town Hall, New Broadway, London W5 2BY 

شعبه شماره 6: مرکز اسلامی منچستر 

5 Sidney St, Manchester, M1 7HB 

شعبه شماره 7: مرکز اسلامی بیرمنگام 

Imam Reza Cultural Centre, 20 Hospital Street, Birmingham, B19 3py 

شعبه شماره 8: مرکز اسلامی نیوکاسل 

Cliftonville, Bentinck Road, Newcastle upon Tyne, NE4 6UX 

شعبه شماره 9: مرکز اسلامی الهدی گلاسکو 

Alhoda Islamic Centre, 19 Ashley St, Glasgow, G3 6DR 

شعبه شماره 10: مرکز اسلامی لیدز 

Dar ahlulbait, 35 Hanover Square, Leeds LS3 1BQ 

شعبه شماره 11 در کاردیف: 

Mercure Cardiff Holland House Hotel, 24-26 Newport Rd, Cardiff, CF24 0DD 

در اطلاعیه ای که بر روی تارنمای سفارت ایران در لندن ( london.mfa.ir) قرار داده شده است با اشاره به ماده 36 قانون انتخابات، شرایط شرکت کنندگان در این انتخابات به این شرح اعلام شد: 
1 – دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران 
2 - داشتن هجده سال تمام تا تاریخ 29/2/1396 هجری شمسی – متولدین 29/2/1378 شمسی – 19/5/1999 میلادی به بعد 
در این اطلاعیه همچنین از شرکت کنندگان در انتخابات خواسته شده است شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشند، هر چند بر اساس تبصره ماده نوزده قانون انتخابات، ایرانیان خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی در انتخابات شرکت کنند. 
بدین ترتیب ایرانیان مقیم انگلیس برای مشارکت در تعیین سرنوشت کشور خود از راه انتخابات ریاست جمهوری می توانند، روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 مطابق با 19 'می' 2017 ، همزمان با برگزاری انتخابات در سراسر کشور و هم پای ملت بزرگ ایران در پای صندوق های رای حضور یابند و آراء خود را به صندوق بریزند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان مقیم     |     انتخابات ریاست جمهوری     |     انگلیس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi