کد خبر : ۴۷۸۵۲۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
با شرکت درانتخابات برتحولات داخلی وخارجی کشورمان تاثیر می گذاریم

مقیم/ دانشجوی دکترای دانشگاه بلگراد با تاکید بر اهمیت شرکت در انتخابات، گفت: اکنون در آستانه انتخابات قرار گرفته ایم و با شرکت در این امر مهم می توانیم ضمن تثبیت آینده خود، گامی را در حفظ ارزش های دمکراتیک برداریم که انقلاب اسلامی آن را برای ما تضمین کرده است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، سید علی رازقی در بلگراد شرکت کردن در انتخابات را از وظایف ملی و میهنی ما ایرانیان دانست و افزود: ما اکنون باید بیش از هر زمان دیگر در حفظ میراث خود که جمهوری اسلامی ایران می باشد، کوشا هستیم وشرکت در انتخابات از جمله اقدام هایی است که می توانیم در این راستا انجام دهیم.
دانشجوی ایرانی رشته دکترای مهندسی نفت و گازدانشگاه بلگراد با اشاره به اینکه وی در انتخابات روز جمعه شرکت می کند، گفت: انتخابات باعث پویایی و سرزندگی کشورمان و باعث رشد و تعالی ملی و تاثیر بر تحولات بین المللی می شود و مطمئنا هم ایرانیان و دوستان ملت ایران و هم دشمنان و مستکبران جهانی با نگاهی دقیق انتخابات را رصد می کنند.
وی بااشاره به اینکه انتخابات مجموعه عملیاتی است که درجهت گزینش فرمانروایان یا تعیین ناظرانی برای تدوین و اجرای قوانین در جهت منافع کشور وملت تدبیر شده است، تصریح کرد: از این دیدگاه انتخابات به معنی فنون گزینش و شیوه‌های مختلف تعیین نمایندگان است.ابزاری که به وسیله آن می‌توان اراده شهروندان را در شکل‌گیری نهادهای سیاسی و تعیین متصدیان اعمال اقتدار سیاسی مداخله داد.
رازقی درادامه اظهارات خود گفت: مردم با شرکت در انتخابات می توانند بر سرنوشت خود حاکم شوند و از این طریق حکومت دمکراسی که حکومت مردم بر مردم است را ایجاد کنند. البته رسیدن به انتخابات سالم و دمکراتیک مردمی راهی طولانی و هزینه بری است و ایستادگی ملت ایران بر روی آرمان ها در مقابل طوفان های رسانه ای و عملیاتی بدخواهان ملت از یک سو و تهدید‌های فزاینده علیه کشور ما از جانب گروه‌های تکفیری در منطقه از سوی دیگر لزوم حضور در صحنه همراه با حفظ وحدت و همگرایی ملی را بیش از پیش عیان می‌کند.
دانشجوی ایرانی همچنین دراین باره ادامه داد:رأی ومشارکت بالای مردم در سطح کشور نشانه‌ای ازحمایت ملی از دولت منتخب و پشتوانه‌ای محکم برای ادامه راه پیشرفت و توسعه کشور و رسیدن ایران اسلامی به جایگاه حقیقی خود در جهان است.
وی افزود:باعلم به دشواری‌ها و کاستی‌های فرا روی ملت در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد، مشارکت هرچه بیشتر برای انتخاب دولتی استوار به پشتوانه مردمی مانع تعرض دشمن و برای مصونیت کشورلازم است.امروز ایران اسلامی بیش ازهمیشه به دولتی هوشیار، کارآمد و همه جانبه نگر برای عبور از بحران‌های پیش ‌رو و ترمیم و شکوفایی اقتصاد نیاز دارد.
رازقی اظهارداشت:همه ما در‌ کنار هم راهی طولانی برای دستیابی به زندگی‌ سعادتمندانه و برخورداری از رفاه و معنویت را پیموده‌ایم و در ‌این راه از بذل مال و جان ابایی نداشته‌ایم. پس با رأی آگاهانه خود در انتخابات سرنوشت ساز پیش رو با شهدایی که خون خود را تقدیم این خاک کرده و مردان و زنان مبارزی که در طول تاریخ تلاش خود را مبذول استقلال و آزادی کشور کردند، پیمان می‌بندیم که ثابت قدم تر از همیشه این راه را ادامه دهیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سید علی رازقی     |     بلگراد     |     دانشجو     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi