کد خبر : ۴۷۸۵۲۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
ایرانیان در سواحل خزری روسیه آماده انتخابات

مقیم/ استان آستراخان روسیه در کناره شمال غربی دریای خزر روز چمعه همزمان با ایران و دیگر مناطق جهان شاهد برگزاری دوازدهمین دوره رای گیری از ایرانیان مقیم این استان و جنوب روسیه برای انتخابات ریاست جمهوری ایران است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، علی محمدی سرکنسول ایران در شهر آستراخان روز چهارشنبه درباره برنامه رای گیری اظهار کرد: تمامی تمهیدهای لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و اخذ رای از هموطنان مقیم در استان آستراخان و مناطق همجوار تدارک دیده شده و همچنین اطلاع رسانی کامل در قالب سازو کار اجرای انتخابات در روسیه با برنامه ریزی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو انجام گرفته است.
وی افزود: در این دوره انتخابات یک شعبه اخذ رای در محل سرکنسولگری ایران مستقر خواهد شد که از ساعت هشت صبح به وقت محلی کار خود را آغاز می کند.
محمدی اظهار کرد: براساس آمارها، بیش از 100 خانواده ایرانی در شهر استراخان زندگی می کنند که انتظار می رود با علاقه مندی در این انتخابات حضور یابند
وی همچنین گفت که ایرانیان مقیم دیگر مناطق همجوار استان آستراخان و جنوب روسیه نیز می توانند آرای خود را به صندوق مستقر در سرکنسولگری بیاندازند.
از سوی دیگر، انتظار می رود گردشگران و فعالان اقتصادی که خارج از برنامه اقامت و به صورت کوتاه مدت در استراخان و مناطق همجوار این استان حضور دارند، روز جمعه نیز در رای گیری شرکت کنند.
در چارچوب برنامه ریزی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری شکوهمند انتخابات ریاست جمهوری در خارج، ایرانیان مقیم روسیه 29 اردیبهشت ماه با حضور پای چهار صندوق رای به نامزدهای مورد نظر خود رای می دهند. 
 صندوق شماره یک در مجتمع آموزشی پیام امام (ره ) شهر مسکو پایتخت روسیه وابسته به سفارت جمهوری اسلامی مستقر خواهد شد و شهروندان ایرانی واجد شرایط رای دادن می توانند به خیابان نوواتروف، شماره 4/ 11 دی مراجعه کنند. 
صندوق دوم نیز در انجمن دوستی ایران در شهر سن پترزبورگ به صورت سیار با زمان کار 11 تا 15 به وقت محلی و نشانی استقرار اولیه در خیابان لی تی نی پروسپکت شماره 60، طبقه دوم قرار می گیرد. 
ایرانیان مقیم در مناطق ساحلی دریای خزر روسیه نیز می توانند رای خود را برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به صندوق مستقر در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر آستراخان به نشانی خیابان آدمیرا لتیسکایا، پلاک 3 بیاندازند. 
چهارمین صندوق رای گیری نیز در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر قازان پایتخت جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه به نشانی خیابان اسپارتاکووس کایا 6 - ساختمان سووار پلازا، طبقه سوم قرار می گیرد. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : علی محمدی     |     بندر آستاراخان روسیه     |     انتخابات ریاست جمهوری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi