کد خبر : ۴۷۸۵۲۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
نماینده دفتر مقام معظم رهبری: مشارکت گسترده اصل انتخابات در جمهوری اسلامی است

مقیم/ نماینده دفتر مقام معظم رهبری در فدراسیون روسیه با تاکید بر لزوم مشارکت همگانی در رای گیری روز جمعه، گفت: گستردگی حضور مردمی و میزان بالای رای رئیس جمهوری منتخب، اهمیت فراوانی دارد تا برآیند آن برای مردم و جمهوری اسلامی پردستاورد باشد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین صابر اکبری جدی روز پنجشنبه افزود: انتخابات در هر کشوری یکی از وقایع بسیار مهم اجتماعی و سیاسی است و این امر به ویژه در نظام های سیاسی مبتنی بر مردمسالاری بسیار مهم تر است. با توجه به این واقعیت که ارکان جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر رای، خواست و نظام مردم است، انتخابات هم برای ایرانیان بسیار سرنوشت ساز محسوب می شود.
وی افزود: در این میان، انتخابات ریاست جمهوری نقش بسیار زیادی دارد، زیرا مشخص می کند، قدرت اجرایی کشور در اختیار چه فردی با چه دیدگاهی قرار گیرد و چه جریان یا گروهی آن را مدیریت کنند؟ لذا در عمل و در زندگی مردم و اتفاقاتی که در صحنه اجتماعی می افتد، دولت ها بیشترین تاثیرگذاری را دارند.
اکبری جدی ادامه داد: طبیعتا رئیس دولت یا رئیس جمهوری مقامی است که بیشترین نقش را در تنظیم مناسبات و فعالیت ها دارد. از سوی دیگر با توجه به تبلیغات سنگین دشمنان علیه جمهوریت و مردمسالاری در ایران، همیشه میزان مشارکت مردم از جمله اینکه شمار واجدان شرایط و رای دهندگان چقدر است؟ مورد توجه قرار می گیرد.
وی ادامه داد: با توجه به این واقعیت ها، مشارکت در رای گیری هر چه بیشتر باشد در حقیقت پاسخ منفی به تبلیغات ضدایرانی به ویژه علیه جمهوریت نظام است، لذا حضور پر رنگ و همگانی مردم، با شکوه و منسجم همواره در انتخابات تاثیرهای بسیار مثبتی را در پاسداری از نظام جمهوری اسلامی داشته و دارد.
مدیر مرکز اسلامی مسکو تاکید کرد: در همین چارچوب و با توجه به تحولات منطقه، انتخابات برگزار شده در کشورهای مختلف و رویدادهای جدیدی که در حال شکل گرفتن است، رای گیری دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران در دنیا اهمیت بسزایی دارد.
وی اظهار کرد: طبیعتا با توجه به شرایط و حساسیت های بین المللی و منطقه ای، این انتخابات برای جمهوری اسلامی بسیار مهم است و تصمیم و رای مردم می تواند، صدای روشنی از مواضع ایرانیان در مسائل مختلف بین المللی و منطقه ای باشد.
اکبری جدی ادامه داد: نکته ای که از دیدگاه من باید به آن توجه کرد، این است که انتخابات روز جمعه ادامه رای گیری های پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی است و هر رویداد شکل گرفته در این عرصه، منتسب و برآمده از رای و خواست مردم بشمار می رود و امیدواریم مانند دور قبل که نماد خواست و رای مردم بود، باز هم به همین صورت و بلکه پررنگ تر و رساتر، قدرت و مردمی بودن جمهوری اسلامی ایران را به دنیا نشان دهد.
وی تاکید کرد: انتخاب رئیس جمهوری با آرای بیشتر نکته مهمی است و هر چه با رای پرشمارتری قدرت را در دست گیرد با توان بالاتری می تواند در عرصه بین المللی و منطقه ای و حتی داخل کشور برنامه ها و سیاست های نظام را اجرا کند.
استاد دانشگاه افزود: انتخابات بخش مسلم جمهوری اسلامی ایران است و اگر قرار باشد در خدمت اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی قرار گیرد، باید بگونه ای باشد که مجموعه آن از آغاز تا پایان فراتر از اینکه چه فرد و جناحی پیروز می شود؟ به تقویت و نفوذ بیشتر نظام منجر شود.
وی همچنین وجود نقد منصفانه و بدون تخریب را از لازمه های رقابت های انتخاباتی برشمرد که باید مستند، کارشناسی شده و همچنین متکی به اطلاعات درست باشد تا زحمات و موفقیت های حاصل شده تاکنون را کمرنگ نکند.
اکبری جدی در پایان گفت: امیدواریم با توجه به شناختی که مردم ایران از وقایع و رویدادها دارند، در انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه باز هم با حضور پر رنگ، اتفاق بزرگی را برای رسیدن به اهداف بزرگ و متعالی انقلاب اسلامی رقم بزنند و به جهانیان نشان دهند، همیشه در صحنه تحولات اجتماعی و سیاسی مشارکت پررنگی دارند و با رای و انتخاب خود مسیر آینده نظام را مشخص خواهند کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi