کد خبر : ۴۷۸۵۲۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
۹ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری ایران در هند

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو گفت که ۹ شعبه اخذ رای در هشت شهر هند برای شرکت ایرانی ها در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در نظر گرفته شده است .

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، 'غلامرضا انصاری' روز پنجشنبه با بیان اینکه سه حوزه رای گیری کار جمع آوری آرای ایرانی ها را در هند به عهده دارد افزود:در حوزه رای گیری دهلی نو یک صندوق ثابت در خانه فرهنگ ایران در دهلی نو و دو صندوق سیار در چندیگر و علیگر برای شرکت ایرانیان مقیم این شهرها استقرار می یابد.
وی تصریح کرد صندوق های ثابت از ساعت 8 صبح تا 18 و صندوق های سیار نیز از ساعت 10 صبح تا 15 در محل های در نظر گرفته شده مستقر می شود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نوبا بیان اینکه در حوزه رای گیری حیدرآباد چهار صندوق مستقر می شود افزود: دو صندوق در محل سرکنسولگری ایران و دربار حسینی ایرانیان دکن در حیدرآباد و دو صندوق دیگر نیز در میسور وبنگلور استقرار می یابد.
وی خاطرنشان کرد در حوزه رای گیری بمبئی نیز دو صندوق اخذ رای وظیفه جمع آوری ایرانیان مقیم بمبئی و پونا را به عهده دارد.
انصاری با بیان اینکه کمیته برگزاری انتخابات در خارج از کشور وزارت امور خارجه با صدور احکام جداگانه ای تعدادی از ایرانیان را به عنوان اعضای هیات اجرایی و نظارت در هند منصوب کرده است .
وی افزود:هماهنگی لازم با پلیس دیپلماتیک برای تامین امنیت حوزه های رای گیری و صندوق های اخذ رای به عمل آمده است.
همه ایرانیان مقیم می بایست با دردست داشتن شناسنامه و کارت ملی و در صورت همراه نداشتن این مدارک با گذرنامه معتبر ایرانی برای انداختن رای خود به صندوق های اخذ رای در محل رای گیری حضور یابند.
دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران و داشتن 18 سال تمام تا 29 اردیبهشت امسال از شرایط شرکت کنندگان درانتخابات برای رای دادن اعلام شده است.
دوازدهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران فردا جمعه 29 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : صندوق رای     |     انتخابات ریاست جمهوری     |     هند     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi