کد خبر : ۴۷۸۵۲۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۷ کشور جنوب شرق آسیا و نیوزیلند و استرالیا

مقیم/ دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران فردا جمعه با استقرار ۲۱ صندوق در ۷ کشور جنوب شرق آسیا به همراه استرالیا و نیوزیلند با حضور گسترده ایرانیان مقیم برگزار می شود.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، سفارتخانه های ایران در مالزی، اندونزی، ویتنام، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، برونئی، استرالیا و نیوزیلند اعلام کردند با استقرار صندوق رای در شهرهای مختلف این کشورها اقدام به اخذ رای از ایرانیان مقیم می کنند.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی با استقرار 66 صندوق رای گیری از ساعت 9 صبح تا 19 روز جمعه 29 اردیبهشت به وقت مالزی در مکان ها و شهرهای مختلف اقدام به اخذ رای از ایرانیان می کند.
صندوق شماره یک رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور مالزی در کنسولگری کشورمان در کوالالامپور و صندوق شماره 2 در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مستقر خواهند شد و هموطنان مقیم این کشور جنوب شرق آسیا و مسافران ایرانی می توانند آرای خود را به این صندوق ها بیاندازند.
براساس گزارش سفارت ایران در مالزی، صندوق شماره سه انتخابات ریاست جمهوری ایران در دانشگاه 'یو.ام' در کوالالامپور مستقر می شود و صندوق شماره چهار از ساعت 9 صبح روز جمعه تا ساعت 14 به وقت محلی مالزی در دانشگاه 'یو.پی.ام' در ایالت سلانگور و از ساعت 15 تا 19 در دانشگاه 'لیم کوک وینگ' در 'پوتراجایا' پایتخت سیاسی مالزی مستقر می شود.
صندوق شماره پنج دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران نیز در شهر جوهور در ایالتی به همین نام و در دانشگاه فناوری مالزی (یو.تی.ام) و صندوق شماره 6 در دانشگاه علوم مالزی (یو.اس.ام) در شهر 'پیننگ' برای رای گیری از ایرانیان مقیم و دانشجویان کشورمان مستقر می شوند.
همچنین صندوق اخذ رای از ایرانیان مقیم فیلیپین در رایزنی فرهنگی ایران در مانیل مستقر می شود و ایرانیان مقیم و دانشجویانی که قصد شرکت در این رویداد مهم سیاسی و ملی را دارند می توانند با در دست داشتن شناسنامه یا گذرنامه معتبر به این مرکز مراجعه کنند.
ساعت اخذ رای در فیلیپین از ساعت 8 صبح تا 18 به وقت محلی درنظر گرفته شده است.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در تایلند نیز اعلام کرد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با استقرار صندوق اخذ رای در سفارت کشورمان در بانکوک از ایرانیان مقیم نسبت به اخذ رای در این کشور جنوب شرق آسیا اقدام می کند.
صندوق اخذ رای در سفارت ایران از ساعت 8 صبح روز جمعه تا ساعت 18 فعال خواهد بود تا ایرانیان مقیم و مسافران ایرانی بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت کنند.
صندوق اخذ رای دوازدهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه از ساعت 8 صبح در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در هانوی پایتخت ویتنام نیز مستقر خواهد شد.
سفارت ایران در اندونزی نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد انتخابات ریاست جمهوری در جاکارتا برگزار می شود و صندوق رای مستقر در سفارت نسبت به اخذ رای از ایرانیان مقیم از ساعت 8 صبح تا 18 به وقت محلی اقدام می کند.
انتخابات ریاست جمهوری بنابر اعلام سفارتخانه های ایران در برونئی و سنگاپور در این دو کشور کوچک جنوب شرق آسیا نیز برگزار می شود و ایرانیان مقیم می توانند آرای خود را به صندوق بیاندازند.
سفارت ایران در استرالیا نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد رای گیری از ایرانیان مقیم استرالیا برای انتخابات ریاست جمهوری در 6 شهر آدلاید، بریزبن، پرث، سیدنی، کانبرا و ملبورن انجام خواهد شد.
ساعت اخذ رای از ایرانیان مقیم استرالیا در محل سفارت کشورمان در کانبرا و پنج شهر دیگر این کشور از ساعت 9 صبح تا 21 پیش بینی شده است.
رای گیری از ایرانیان مقیم نیوزیلند برای انتخابات ریاست جمهوری نیز در چهار شهر 'آکلند'، 'کرایست چرچ'، 'ولینگتون' و 'دنیدن' نیوزیلند انجام خواهد شد.
ملاک انتخاب این چهار شهر نیوزیلند برای رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ایرانیان مقیم، میزان پراکندگی جمعیتی ایرانی ها اعلام شده است.
همه ایرانیان مقیم می بایست با دردست داشتن شناسنامه و شماره کارت ملی و در صورت همراه نداشتن این مدارک با گذرنامه معتبر ایرانی برای انداختن رای خود به صندوق های اخذ رای در محل رای گیری حضور یابند.
دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران و داشتن 18 سال تمام تا 29 اردیبهشت امسال از شرایط شرکت کنندگان درانتخابات برای رای دادن اعلام شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : صندوق رای     |     انتخابات ریاست جمهوری     |     استرالیا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi