کد خبر : ۴۷۸۵۱۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
دعوت سفیر از ایرانیان و زائران عتبات در عراق برای حضور پای صندوق ها

مقیم/ سفیر ایران در عراق، با بیان اینکه دولت ها در ایران مجری سیاست های کلان هستند و ممکن است در شیوه ها و روش ها تفاوت داشته باشند گفت، در سیاست های کلان کشور اعم از سیاسی روابط خارجی و اقتصادی اصول ثابتی داریم. وی از ایرانیان مقیم و زائران عتبات دعوت کرد که روز جمعه پای صندوق های رای حاضر شوند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، «ایرج مسجدی» روز چهارشنبه در کنفرانس خبری در جمع خبرنگاران عراقی،با بیان اینکه انتخابات ایران نماد دمکراسی اسلامی است، مشارکت گسترده اقشار ملت را نشانه مقبولیت روز افزون نظام جمهوری اسلامی ایران در میان آحاد و اقشار ملت توصیف کرد و گفت: ایران امروز یکی از امن ترین مرزهای امن منطقه را با وجود پنهاور بودن سرزمینی دارد.
وی، در پاسخ به پرسشی در خصوص تاثیر انتخابات بر سیاست های منطقه ای ایران، گفت در مسائل امنیت و سیاست خارجی اصول ثابتی داریم که با انتخابات و تغییر دولت ها تغییر نمی کند و دخالت دیگران نیز در آن تاثیری نخواهد داشت.
وی افزود: درسیاست های کلان اقتصادی نیز دارای اصول ثابتی هستیم که همه دولت ها در چارچوب آن اقدام می کنند.
مسجدی با یادآوری اینکه همه دولت ها از گذشته تاکنون به دنبال توسعه کشور از نظر اقتصادی و صنعتی بوده اند، افزود: اینها موضوع ها و اصول ثابت هستند و دولت ها در شیوه های اجرای آن ممکن است تفاوت هایی داشته باشند. 
سفیر ایران در عراق در پاسخ به پرسشی مبنی بر پیش بینی وی درخصوص نتیجه انتخابات نیز گفت: پیش بینی درباره انتخابات ایران بسیار دشوار است.
وی با بیان اینکه با انصراف نامزدها، رقابت وارد مرحله جدی تر شده است، گفت: با اینحال همچنان نتیجه انتخابات ایران قابل پیش بینی نیست و نمی توان بطور قطعی در این خصوص نظر داد. 
خبرنگاری از ایرج مسجدی درباره 'حضور ناظران خارجی در انتخابات ایران' پرسید که وی پاسخ داد: ما در کشور به دلیل وجود نهاد نظارتی شورای نگهبان که بر سر هر صندوق رای یک نماینده دارد، نیازی به نظارت دیگران نمی بینیم.
وی افزود: با توجه به حضور نمایندگان شورای نگهبان امکان تخلف وجود ندارد و به علاوه تمامی نامزدها نیز به وجود صیانت از انتخابات و آرای مردم اطمینان دارند.
سفیر ایران در عراق، در خصوص تاثیر انتخابات بر مناسبات اقتصادی با منطقه و عراق نیز گفت بی شک ، تاثیر مثبت خواهد داشت.
وی افزود: عراق نیز هرچه به سمت امنیت پایدار پیش برود، بطور طبیعی رویکرد به سمت اقتصاد بیشتر خواهد شد و پیش بینی می کنیم که روابط دو کشور درآینده گسترش بیشتری یابد.
سفیر ایران در عراق، درباره روابط ایران و عراق نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران تمام قد و با تمام توان در کنار ملت و دولت عراق درجنگ علیه تروریسم ایستاده است و به حمایت خود از عراق تا برقراری امنیت کامل در این کشور ادامه خواهد داد. 
دیپلمات ارشد ایران در عراق ، همچنین ادعاها و شایعاتی مبنی بر فشار دولت تهران به عراق برای بستن مرز اردن و یا تاخیر در عملیات تلعفر را تکذیب کرد و توضیح داد:عراق کشوری مستقل و قدرتمند است و در جنگ علیه تروریسم تلاش می کند و ارتش و الحشدالشعبی و سایر نیروهای مسلح این کشور نیز دستاوردهای بزرگی داشته اند و اقدامات موثری را بعمل آورده اند و قطعا این ادعاها و شایعات پایه و اساس درستی ندارند.
مسجدی همچنین درباره دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایران و رای گیری همزمان آن در برخی شهرهای عراق اشاره کرد و ادامه داد: هر دو سال درسطح ملی یک انتخابات درایران برگزار می شود که مصداق اقتدار ملی ایران و دمکراسی اسلامی است.
وی گفت : انتخابات جاری ریاست جمهوری بصورت دقیق و جامع برگزار خواهد شد و شوق و رغبت مردم ایران نیز بسیار بالاست و روز جمعه شاهد حضور اقشار ملت ایران پای صندوق های رای خواهیم بود.
سفیر ایران در عراق درباره اخذ آرای ایرانیان در انتخابات ریاست جمهوری در عراق نیز گفت که برای ایرانیان مقیم عراق و زائران عتبات عالیات، 23 صندوق رای در شهرهای بغداد، کربلا، نجف، کاظمین، سامرا، مرز زرباطیه (مقابل مهران)، بصره ، اربیل و سلیمانیه پیش بینی کرده ایم. 
مسجدی از زائران و ایرانیان مقیم عراق دعوت کرد که برای حضور پای صندوق های رای حاضر شوند.
انتخابات ریاست جمهوری ایران 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرج مسجدی     |     انتخابات ریاست جمهوری     |     کربلا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi