کد خبر : ۴۷۸۵۱۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
فهرست افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم جمهوری اسلامی ایران

مقیم/ وزارت امور خارجه در بیانیه ای فهرست جدیدی از افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرد.

به گزارش مقیم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه فهرست افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرد.
بدنبال بیانیه صبح امروز(پنجشنبه) مورخ 28 اردیبهشت 1396 وزارت امور خارجه در خصوص اقدام متقابل علیه برخی افراد و نهادهای آمریکایی، بدینوسیله فهرست بروز شده «افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم جمهوری اسلامی ایران» که سابقه اثبات شده ای در نقض فاحش حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین المللی از طریق مشارکت و معاونت مستقیم یا غیرمستقیم در ارتکاب جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی یا اقدامات تروریستی این رژیم، مشارکت و معاونت در حمایت از تروریزم تکفیری و سرکوب مردم منطقه و یا مشارکت موثر در اقدام علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران داشته اند، پس از طی مراحل تصویب توسط مراجع ذیصلاح داخلی به شرح ذیل اعلام می شود.
فهرست جدید، جایگزین فهرست مندرج در بیانیه مورخ 15 بهمن 13٩٥ است.
‏‏1. Huntington Ingalls Industries: بدلیل مشارکت در تولید رزمناوهای ساعر 5 که در اختیار رژیم صهیونیستی قرار گرفته و در جنایات جنگی علیه مردم مظلوم فلسطین و لبنان و اشغالگری دولت غاصب در خاورمیانه بکار گرفته شده است.
2. شرکت Booz Allen Hamilton: شرکت پیمانکاری امنیتی وابسته به سازمان اطلاعاتی 'سیا' که در منطقه خاورمیانه فعال است. مدیریت تمام بخش های این شرکت برعهده نیروهای امنیتی آمریکا است (این شرکت همچنین مسئولیت جمع آوری اطلاعات علیه نهادهای ایرانی و انجام عملیات امنیتی علیه جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارد). 
‏3. Horacio D.Rozanski: مدیر اجرایی شرکت بوزآلن همیلتون
4. شرکتKingFisher Systems: این شرکت که در سال 2005 تشکیل شده است، به دولت آمریکا و سرویس های اطلاعاتی این کشور در زمینه خدمات امنیتی مشاوره می دهد که عمدتاً در حوزه سایبری است. یکی از عملیات های این شرکت رصد تحرکات دریانوردی ایران بوده است.
‏5. Roy L. Reed, Jr: مدیر اجرایی شرکت کینگ فیشر، که به مدت 35 سال در خدمت نهادهای امنیتی وابسته به وزارت دفاع آمریکا بوده است.
6. شرکت DynCorp International: این شرکت امنیتی جایگزین شرکت بلک واتر در یمن شده است. براساس یک قرارداد 3 میلیارد دلاری، پس از عقب نشینی نیروهای بلک واتر از باب المندب، نیروهای این شرکت جایگزین شده اند.
7. شرکت McAlester Army Ammunition Plant: شرکت تسلیحات سازی آمریکایی که در شهر مک آلستر مستقر است. این شرکت با تامین بخشی از تسلیحات سنگین ارتش آمریکا، در اقدامات مخرب علیه صلح، ثبات و امنیت بین المللی از سوی آمریکا مشارکت دارد.
8. بنیاد The BIRD Foundation: این بنیاد مبادرت به حمایت از سرمایه گذاری مشترک شرکت های اسرائیلی و آمریکایی در حوزه صنایع 'های تک' به نفع رژیم صهیونیستی میکند.
٩. بنیاد The BSF Foundation: بنیاد مشترک علوم که به ارتقاء همکاری در حوزه علوم و تکنولوژی بین رژیم صهیونیستی و شرکت های آمریکایی کمک کرده است.
١٠. شرکت BENI Tal 
11. شرکت تسلیحاتی RAYTHEON 
12. شرکت ITT Corporation
13. شرکت Re/Max Real Estate
14. شرکت Oshkosh Corporation
15. شرکت تسلیحاتی Magnum Research Inc
16. شرکت تسلیحاتی Kahr Arms
17. شرکت M7 Aerospace
18. شرکت Military Armament Corporation 
19. شرکت تسلیحاتی Lewis Machine and Tool Company
20. شرکت تسلیحاتی Daniel Defense
21. شرکت تسلیحاتی Bushmaster Firearms International
22. شرکت اسلحه O.F. Mossberg & Sons
23. شرکت تسلیحاتی .H-S Precision, Inc
◼موارد شماره ١٠ الی ٢٣، به شرح ذکر شده در بیانیه ١٥/ ١١/ 13٩٥ می باشد

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : متن بیانیه     |     بهرام قاسمی     |     بیانیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi