کد خبر : ۴۷۸۵۱۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
انتخابات ریاست جمهوری در ۱۰۲ کشور و ۳۱۰ شعبه برگزار می شود

مقیم/ رئیس هیات نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در خارج از کشور گفت: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ۱۰۲ کشور و ۳۱۰ شعبه برگزار می شود.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، حسن قشقاوی روز پنجشنبه در خصوص تعداد صندوق های اخذ نیز گفت: 55 شعبه در آمریکا، 21 شعبه در امارات متحده عربی، 22شعبه در عراق و 12 شعبه در انگلیس آرای هموطنان خارج هر کشور را اخذ خواهند کرد.
وی افزود: با توجه به اینکه رایزنی ها برای برگزاری انتخابات در کانادا به نتیجه نرسید، مقرر شده چند صندوق در مرز کانادا با آمریکا اقدام به اخذ ارای هموطنان مقیم کانادا کنند.
معاون کنسولی و امور مجلس وزارت امور خارجه با اشاره به استقبال ایرانیان خارج از کشور از انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقدامات لازم برای اجرا و نظارت بر انتخابات انجام شده و تعرفه های اخذ رهی هم به شعب اخذ رای ارسال شده است. 
قشقاوی ادامه داد: از ساعت هشت روز جمعه در هر کشور تا ساعت 18 آرا اخذ می شود و سفرا و نمایندگی های ایران در کشورهای مقیم نقش وزیر کشور را دارند و می توانند در صورت لزوم زمان اخذ رای را تمدید کنند.
وی درخصوص میزان مشارکت ایرانیان مقیم خارج در انتخابات نیز گفت: معمولا میزان مشارکت هموطنان خارج از کشور کمتر از میزان اشتیاق آنان بوده که این امر دلایل مختلفی دارد. 
به گفته معاون وزیر خارجه، از جمله این مشکلات این است که روز جمعه در اغلب کشورها روز کاری است و هموطنان هم باید از شهرهای مختلف بعد از ساعات کار بتوانند خود را به صندوق های اخذ رای برسانند که مشکلاتی در این زمینه وجود دارد ضمن اینکه ما امکان برگزاری انتخابات الکترونیک را هم نداریم. 
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی فردا(جمعه 29 اردیبهشت ماه) برگزار می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حسن قشقاوی     |     انتخابات ریاست جمهوری     |     خارج از کشور     |     انتخابات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi