کد خبر : ۴۷۸۴۹۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
مشارکت حداکثری درانتخابات تضمین قدرت دیپلماسی است/ روند صعودی چشمگیر روابط تهران - جاکارتا

مقیم/ 'ولی الله محمدی نصرآبادی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را تضمین کننده امنیت و قدرت دیپلماسی کشور دانست و اعلام کرد روابط تهران – جاکارتا نیز در طول دو سال گذشته مسیر صعودی چشمگیری داشته است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، بلندپایه ترین دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در اندونزی تاکید کرد: با عنایت به اینکه جمهوریت نظام مردم سالار دینی جمهوری اسلامی ایران از طریق مشارکت در اداره کشور تجلی می یابد و همچنین در قانون اساسی ما حق تعیین سرنوشت به مردم داده شده است، مردم باید از این حق خود استقاده کرده و برای مشارکت در اداره امور کشور و تعیین سرنوشت خود در انتخابات که نمود عینی این مشارکت است، شرکت فعال داشته باشند .
وی گفت: انتخابات علاوه بر اینکه از مهم ترین فاکتورهای توسعه سیاسی کشورها است، بیانگر حمایت و پشتیبانی مردم از نظام بوده و موجب اقتدار حاکمیت می شود و لذا هرچه مشارکت گسترده تر باشد، اقتدار بیشتر خواهد بود.
سفیر ایران در اندونزی، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را یک ضرورت دانست و گفت: حضور مردم در پای صندوق های رأی امنیت کشور و قدرت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران را تضمین می کند .
به گفته وی، حضور مردم برطرف کننده بسیاری از تهدیدها علیه کشورمان است و هر رای مردم می تواند عزت ملی را تقویت کند و سپر امنیتی کشور باشد، همانطور که مقام معظم رهبری حضور ملت را قدرت کشور و قدرت بازدارندگی دانستند.
محمدی گفت که نظام جمهوری اسلامی ایران در طول حیات خود نشان داده است  همواره از پشتوانه بالای آرای مردم برخوردار بوده و در دوران پس از انقلاب اسلامی حضور گسترده و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات همواره موجب پیشرفت و اقتدار ایران شده است.
وی اظهار امیدواری کرد در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو که جمعه 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود، یکبار دیگر شاهد مشارکت حداکثری و حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای باشیم که بدون شک ناامید کننده دشمنان انقلاب و ایران بوده و موجب سربلندی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.
 بلندپایه ترین دیپلمات ایران در اندونزی اعلام کرد که ایرانیان مقیم این کشور جنوب شرق آسیا نیز همگام با هموطنان خود در ایران و سراسر جهان مشتاقانه خود را برای شرکت در انتخابات آماده می کنند و می خواهند با مشارکت در انتخابات سرنوشت پیش روی کشور را مشخص کنند.
وی در ادامه به توافق برجام در دولت یازدهم برای حل موضوع هسته ای و رفع تحریم ها و نقش آن در توسعه همکاری ایران و اندونزی به ویژه در دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: روابط ایران و اندونزی در طول دو سال گذشته مسیر صعودی چشمگیری داشته است.
به گفته محمدی، این روابط با سفر دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری به اندونزی در اردیبهشت ماه سال 94 و تصمیم روسای جمهور دو کشور برای توسعه مناسبات و همکاری های فیمابین به ویژه در زمینه های اقتصادی، تجاری، انرژی و مالی دچار تحرک شده و روند خوبی برای توسعه روابط در همه زمینه ها آغاز شد.
وی وجود تحریم ها را در گذشته مانع اصلی وصول به هدف دانست که با توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) موانع به تدریج برداشته شده و از آن زمان روابط دو کشور روند رو به رشدی در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی داشته است.
سفیر ایران در اندونزی گفت که پس از رفع تحریم ها شاهد تحولات مثبتی در سطوح و زمینه های مختلف روابط ایران و اندونزی هستیم .
وی برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در اندونزی، تبادل هیات های گوناگون سیاسی، اقتصادی، مالی، نفتی، علمی و سفر رئیس جمهور اندونزی به تهران در سال گذشته و امضای بیش از 16 سند همکاری میان دو کشور را از جمله این تحولات ذکر کرد.
محمدی گفت که شرکت نفت اندونزی (پرتامینا) در این مدت یادداشت تفاهم مطالعه توسعه میدان های نفتی آب تیمور و منصوری را با شرکت ملی نفت ایران امضا کرده و مطالعات خود را در موعد مقرر تحویل داده و منتظر نتیجه و تصمیم طرف ایرانی است.
به گفته وی، این شرکت اندونزیایی همچنین یک میلیون بشکه نفت از ایران خریداری کرده تا پس از آزمایش چنانچه برای پالایشگاهای این کشور مناسب بود خرید طولانی مدت داشته باشد .
'پرتامینا همچنین 600 هزار تن 'ال.پی.جی' از ایران خریداری کرد که به تدریج وارد اندونزی می شود.
سفیر ایران در اندونزی گفت که حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال گذشته خورشیدی نسبت به سال قبل از آن حدود 90 درصد افزایش یافته است و از 190 میلیون دلار به 362 میلیون دلار رسیده است.
وی اعلام کرد صادرات کشورمان به اندونزی سال گذشته نسبت به سال قبل از آن 111 درصد رشد داشته است و رشد واردات از اندونزی در این مدت 74 درصد بوده است.
محمدی گفت: بدون شک با توجه به زمینه های فراوان همکاری فیمابین و برطرف شدن موانع توسعه روابط از جمله حمل و نقل، بیمه، بانک و با عنایت به تدابیر و برنامه ریزی های انجام شده، روابط و همکاری های دو کشور در همه زمینه ها به ویژه اقتصادی گسترش یافته و به سطح واقعی و ترسیم شده خواهد رسید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ولی الله محمدی نصرآبادی     |     اندونزی     |     انتخابات ریاست جمهوری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi