کد خبر : ۴۷۸۴۹۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
پنج صندوق رای در پاکستان؛ ایرانیان همه می آیند

مقیم/ شمارش معکوس برای برگزاری دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران آغاز شده و ایرانیان مقیم پاکستان، همراه با دهها میلیون نفر از ایرانیان داخل و خارج از کشور، ضمن دنبال کردن اخبار و گزارش های انتخابات و سخنان و برنامه های نامزدها، خود را برای خلق حماسه ای دیگر مهیا کرده اند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، شور و شوق انتخابات در میان ایرانیان مقیم پاکستان موج می زند و این روزها درهرجا و هر محفلی که ایرانیان حضور داشته باشند، حتی در میان دانش آموزانی که هنوز به سن قانونی برای رای دادن نرسیده اند، حرف از انتخابات، نامزدها، سخنان و برنامه هایشان است.
پنج صندوق رای در شهرهای اسلام آباد، کراچی، لاهور، کویته و پیشاور پیش بینی شده و اعضای هیات های اجرایی و نظارت در هریک از این شهرها، از چند روز پیش مشخص شده و جلساتی برای هماهنگی های لازم برگزار شده است.
کمیته برگزاری انتخابات در خارج از کشور که ریاست آن را حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه کشورمان برعهده دارد، با صدور احکام جداگانه، هشت نفر از ایرانیان مقیم اسلام آباد را به عنوان اعضای هیات اجرایی و دو نفر را نیز به عنوان اعضای هیات نظارت شورای نگهبان به عنوان مسئولان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در اسلام آباد منصوب کرده است. در چهار شهر دیگر پاکستان نیز که صندوق آرا مستقر خواهد شد، اعضای هیات اجرایی و نظارت مشخص شده اند.
صندوق اخذ رای در اسلام آباد، در سفارت جمهوری اسلامی ایران مستقر خواهد شد. حدود 150 نفر از ایرانیان مقیم اسلام آباد، واجد شرایط رای دادن دراین دوره از انتخابات هستند. حداقل سن برای رای دادن ، 18 سال تمام اعلام شده و ایرانیانی که شناسنامه یا کارت ملی همراه ندارند، می توانند برای رای دادن از گذرنامه معتبر استفاده کنند.
صندوق های رای گیری در شهرهای های پیشاور، کراچی، کویته و لاهور به عنوان مراکز ایالات چهارگانه پاکستان در سرکنسولگری های کشورمان در این شهر ها مستقر خواهد شد. بیشترین ایران مقیم، در شهر کراچی حضور دارند و انتظار می رود بیش از 500 نفر روز جمعه در پای صندوق رای درکراچی حضور یابند. در مجموع، حدود 800 تا یکهزار نفر در پاکستان برای انتخابات ریاست جمهوری ایران، پای صندوق های رای خواهند رفت.
دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران روز 29 اردیبهشت (جمعه) همزمان با مهین اسلامی، در تمام کشورهای جهان برگزار خواهد شد. شعب اخذ رای در خارج از کشور، از ساعت هشت صبح روز 29 اردیبهشت به وقت محلی فعالیت خود را آغاز کرده و تا ساعت 18 پذیرای رای دهندگان خواهد بود.
در این دوره سیدمصطفی آقامیرسلیم، سید ابراهیم رئیسی،حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات 29 اردیبهشت هستند که از این تعداد 1 میلیون و 350 هزارو 294 نفر رأی اولی خواهند بود

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : انتخابات ریاست جمهوری     |     پاکستان     |     انتخابات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi