کد خبر : ۴۷۸۴۶۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
مکان های رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در مالزی اعلام شد

مقیم/ سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی روز سه شنبه مکان های استقرار ۶ صندوق رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، صندوق شماره یک رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور مالزی در کنسولگری کشورمان در کوالالامپور و صندوق شماره 2 در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مستقر خواهند شد و هموطنان مقیم این کشور جنوب شرق آسیا و مسافران ایرانی می توانند آرای خود را به این صندوق ها بیاندازند.
براساس گزارش سفارت ایران در مالزی، صندوق شماره سه انتخابات ریاست جمهوری ایران در دانشگاه 'یو.ام' در کوالالامپور مستقر می شود و صندوق شماره چهار از ساعت 9 صبح روز جمعه تا ساعت 14 به وقت محلی مالزی در دانشگاه 'یو.پی.ام' در ایالت سلانگور و از ساعت 15 تا 19 در دانشگاه 'لیم کوک وینگ' در 'پوتراجایا' پایتخت سیاسی مالزی مستقر می شود.
صندوق شماره پنج دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران نیز در شهر جوهور در ایالتی به همین نام و در دانشگاه فناوری مالزی (یو.تی.ام) و صندوق شماره 6 در دانشگاه علوم مالزی (یو.اس.ام) در شهر 'پیننگ' برای رای گیری از ایرانیان مقیم و دانشجویان کشورمان مستقر می شوند.
'مرضیه افخم' سفیر ایران در مالزی نیز اعلام کرد شعب اخذ رای از ساعت 9 صبح تا 19 روز جمعه 29 اردیبهشت به وقت مالزی رای گیری از ایرانیان مقیم این کشور جنوب شرق آسیا را انجام می دهند.
وی گفت که ایرانیان مقیم مالزی می توانند آزادانه و در کمال امنیت رای خود را که یکی از مهمترین حقوق شهروندی آنها است در شعب اخذ رای به صندوق بیاندازند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 برابر با 19 می 2017 به طور همزمان در سراسر ایران و 130 کشور جهان برگزار می شود.
دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران و داشتن 18 سال تمام تا 29 اردیبهشت امسال از شرایط شرکت کنندگان در انتخابات برای رای دادن است.
در این دوره از انتخابات سیدمصطفی آقامیرسلیم، اسحاق جهانگیری، سید ابراهیم رئیسی، حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجد شرایط حضور در انتخابات هستند که از این تعداد یک میلیون و 350 هزارو 294 نفر رأی اولی خواهند بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : انتخابات ریاست جمهوری     |     مالزی     |     انتخابات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi