کد خبر : ۴۷۸۴۵۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
سفیر ایران در برونئی: سیاست تنش زدایی دولت، شیطنت ها را به رغبت و روابط منطقی تبدیل کرد

مقیم/ سفیر ایران در برونئی گفت: تنش زدایی و تعامل با کشورها که از سیاست های منطقه ای و بین المللی دولت تدبیر و امید بوده است، شیطنت ها و طراحی های احتمالی را به رغبت و ایجاد روابط منطقی و دوستانه تبدیل کرد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، 'عبدالحمید فکری' سفیر جمهوری اسلامی ایران در برونئی در گفت وگو با ایرنا با اشاره به سیاست خارجی دولت تدبیر و امید طی چهار سال گذشته، گفت: دولت یازدهم با تدبیر و عقلانیت طراحی دشمنان را با پا فشاری بر اصول و دیپلماسی فعال و پویا در یک ماراتن مذاکراتی سخت و طاقت فرسا نقش بر آب کرد و کسانی را که با ایجاد جو مسموم علیه منافع ملی اقدام می کردند، به انفعال کشاند و توطئه آنها را خنثی کرد 
وی گفت: تنش زدایی و تعامل با کشورها که از سیاست های منطقه ای و بین المللی بوده است شیطنت ها و طراحی های احتمالی را به رغبت و ایجاد روابط منطقی و دوستانه تبدیل کرد.
به گفته بلندپایه ترین دیپلمات ایران در برونئی، این اتفاق جز در لوای مشارکت مردم در انتخابات و حمایت آنان به واسطه اتخاذ سیاست های منطقی و واقع گرایانه میسر نمی شد. همه این اقدامات زمینه ساز رشدو شکوفایی در اقتصاد در آینده نه چندان دور خواهدشد.
وی در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از 'ملت غیور و بزرگ جمهوری اسلامی ایران' دعوت کرد بار دیگر در این انتخابات مهم مشارکت گسترده داشته باشند.
فکری گفت که حضور مسئولانه و دشمن شکن ملت ایران در صحنه ضمن دادن پیام همبستگی ملی به جهانیان، پشتوانه از اقتدار و صلابت سیاسی و فرهنگی و اقتصادی است.
دوازدهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.
در این دوره سیدمصطفی آقامیرسلیم، اسحاق جهانگیری، سید ابراهیم رئیسی،حسن روحانی، محمدباقر قالیباف و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند که از این تعداد ۱ میلیون و ۳۵۰ هزارو ۲۹۴ نفر رأی اولی خواهند بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : برونئی     |     عبدالحمید فکری     |     انتخابات ریاست جمهوری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi