کد خبر : ۴۷۸۴۴۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
ایرانیان مقیم الجزایر برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آماده می شوند

مقیم/ انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران روز جمعه ۲۹ اردیبهشت در پایتخت الجزایر برای هموطنان مقیم این کشور برگزار می شود و این روزها ایرانی های مقیم الجزایر خود را برای برگزاری این انتخابات و شرکت در آن آماده می کنند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، هیات اجرایی انتخابات به ریاست سفیر وعضویت 8 تن از کارکنان نمایندگی ها و ایرانیان معتمد مقیم الجزایر تشکیل شده و دو ناظر شورای نگهبان نیز بر این انتخابات نظارت خواهند کرد و تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر این انتخابات در الجزایر اندیشیده شده است.
بر اساس اعلام هیات اجرایی انتخابات در الجزایر، با توجه به شمار ایرانیان مقیم الجزایر و تمرکز آنان در پایتخت این کشور، یک شعبه اخذ رأی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده و اطلاع رسانی مناسبی نیز از طریق سایت سفارت و صدور بیانیه ای در این خصوص به عمل آمده است. 
بر اساس این بیانیه، انتخابات از ساعت 8 صبح تا 18 در محل سفارت برگزار می شود و هموطنان مقیم واجد شرایط و دارای 18 سال تمام می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه یا گذرنامه معتبر ایرانی، رای خود را به صندق بیاندازند. 
رضا عامری سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر و رئیس هیئت اجرایی انتخابات در این حوزه انتخابیه امروز در گفت و گو با ایرنا، ضمن اشاره به اینکه ملت بزرگ و پرافتخار ایران روز جمعه 29 اردیبهشت حماسه ای دیگر می آفرینند، تاکید کرد که ایرانیان مقیم الجزایر با حضور فعال خویش در انتخابات نشان خواهند داد که دوری از وطن هیچ تاثیری بر میزان عشق و علاقه آنها به میهن اسلامی و اهتمام به سرنوشت آن ندارد.
وی مشارکت حداکثری در انتخابات را موجب تقویت ارکان نظام اسلامی و ناامید شدن دشمنان دانست و تاکید کرد که انتخابات به عنوان نماد دمکراسی توانسته است تصویری مثبت از ایران اسلامی به جهانیان ارائه نماید.
دوازدهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 برگزار خواهد شد.
در این دوره سیدمصطفی آقامیرسلیم، اسحاق جهانگیری، سید ابراهیم رئیسی،حسن روحانی، محمدباقر قالیباف و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
56 میلیون و 410 هزار و 234 نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات 29 اردیبهشت هستند که از این تعداد یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر رأی اولی خواهند بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان مقیم     |     الجزاير     |     انتخابات ریاست جمهوری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi