کد خبر : ۴۷۸۴۱۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
اشتغال‌زایی پایدار در روستاها نیازمند ظرفیت‌شناسی هر منطقه است

مقیم/ اراک- نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس گفت: اشتغالزایی موفق در روستاها نیازمند ظرفیت شناسی هر یک از این مناطق و تدوین یک شناسنامه اشتغال با توجه به ویژگی های خاص هر روستا است.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، محمد حسینی روز شنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که با حضور نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در اراک برگزار شد، اظهار داشت: در سال گذشته با وجود تمام مشکلاتی که دولت با آن مواجه بود، برای اولین بار طی چند سال اخیر با کسری بودجه مواجه نبودیم.

وی افزود: بیش از ۹۸ درصد منابعی که در بودجه سال گذشته مدنظر بود با درنظر گرفتن اصلاحیه ای که مجلس بر لایحه بودجه سال ۹۵ وارد کرد، وصول شد و در حقیقت از ۲۹۳هزار میلیارد تومان، ۲۸۲ هزار میلیارد تومان وصول و پرداخت شد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بخش اعتبارات هزینه ای نیز بیش از ۹۶ درصد و در حوزه اعتبارات تملک دارایی هم بیش از ۷۵ درصد تخصیصی اعتبار انجام شده است.

حسینی تصریح کرد: در قانون برنامه ششم توسعه به منظور رونق تولید و اشتغال که اصل مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست، بستر بسیار مناسبی فراهم شده تا در این رابطه بتوانیم به آمار مطلوبی دست یابیم.

وی ادامه داد: تبصره ۱۸ قانون برنامه ششم توسعه در رابطه با بهبود فضای کسب و کار است که در این راستا باید به دنبال رونق اشتغال روستایی و درآمدزایی در روستاها باشیم تا از روند کنونی مهاجرت بی رویه به شهرها جلوگیری شود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تدوین شناسنامه اشتغال برای هر روستا گفت: باید برای هر روستا بررسی جداگانه ای به منظور شناخت ظرفیت های آن روستا و تصمیمی گیری بر مبنای این بررسی ها انجام شود و نمی توان برای همه روستاها یک نسخه واحد برای ایجاد اشتغال تجویز کرد.

حسینی تصریح کرد: شناسایی اولویت ها و ظرفیت های اشتغال امروز از جمله سیاست های اصلی حوزه اشتغال است و تنها تزریق پول برای ایجاد شغل کافی نیست، بلکه به سیاست گذاری نیاز دارد.

وی با تاکید بر ضرورت تسهیل شرایط به منظور حمایت از سرمایه گذاری گفت: در این رابطه تسهیل و تسریع فرآیندهای سرمایه گذاری، تخصیص زمین و هماهنگی دستگاه های خدمات رسان اهمیت زیادی دارد چراکه بسیاری از مواقع به دلیل تاخیر در این امور فرصت های سرمایه گذاری از دست می رود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محمد حسینی     |     نماینده مجلس دهم     |     نماینده مجلس شورای اسلامی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi