کد خبر : ۴۷۷۳۷۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
مهاجرت معکوس یهودیان روس تبار از اراضی اشغالی ادامه دارد

مقیم/ طبق اعلام دفتر مرکزی آمار رژیم صهیونیستی، ۱۷ درصد مهاجران یهودی که در اوایل دهه ۱۹۹۰ با وعده و وعیدهای فراوان به اراضی اشغالی فلسطین آمده بودند، به خاطر شرایط اقتصادی، این اراضی را ترک کردند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، به نوشته پایگاه اطلاع رسانی 'میدل ایست مونیتور'، دفتر مرکزی آمار اسرائیل افزود: یهودیانی که به زبان روسی صحبت می کنند و سرآمد نیروهای خلاق هستند بیش از سایر مهاجران مایل به ترک اسرائیل (سرزمین های اشغالی) هستند.
'صالح لطفی'، کارشناس مسایل یهودیان گفت: دلیل اصلی بازگشت روس ها، شرایط جاری سخت اقتصادی و بی ثباتی ناشی از قیام فلسطینی هاست. مهاجران روس یا به سرزمین مادری خود بازمی گردند و یا به کشورهای غربی می روند.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی که ماه آوریل منتشر کرد، نوشت: بیشتر یهودیان روس مقیم اسرائیل، املاک خود را در روسیه، به ویژه در سن پترزبورگ و یا سایر شهرهای روسیه نفروخته اند و در این کشور کار و کسب دارند.
بین سال های 1990 تا 1996، 650 هزار شهروند روسیه به سرزمین های اشغالی محاجرت کردند که 185 هزار نفر آنها زیر 20 سال بودند؛ بر اساس آمار رسمی تاکنون 32 هزار نفر از این افراد(17.3) درصد سرزمین های اشغالی را ترک کرده اند.(آمار غیر رسمی بسیار بالاتر از این میزان است)

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مهاجرت معکوس     |     یهودیان روسی     |     یهودیان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi