کد خبر : ۴۷۷۳۵۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
به دنبال برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری هستیم

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط با تاکید بر آمادگی این نمایندگی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در عمان، مشارکت گسترده مردم در انتخابات را هدف تمامی مسئولان دانست.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان روز سه شنبه تصریح کرد : دوازدهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران همگام با داخل کشور و سایر کشورها در حوزه نمایندگی عمان برگزار می گردد و اطلاعیه برگزاری انتخابات در سایت رسمی سفارت قرار داده شده و توضیحات ضروری جهت آگاهی هموطنان عزیز ساکن کشور دوست و برادر عمان اعلام شده است .
وی با اشاره به پیگیری برای ارسال ملزومات برگزاری انتخابات از سوی اداره کل امور ایرانیان و انتخاب و معرفی پنج نفر عضو هیات اجرایی و دو نفر عضو هیات نظارت بر انتخابات به ستاد انتخابات خارج از کشور و صدور احکام آنها گفت : دریافت 4000 تعرفه اخذ رای و مهرها و ملزومات لازم برای اخذ رای وتشکیل جلسه توجیهی هیات اجرایی برای اعضای هیات اجرایی از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط انجام شده است .
نوری شاهرودی گفت : در راستای برگزاری هرچه بهتر انتخابات ریاست جمهوری تهیه پلاکارد و نصب آن در مقابل ورودی محل رای گیری انجام شده و با عنایت به اینکه اکثریت قریب به اتفاق ایرانیان ساکن در عمان مقیم استان مسقط می باشند از این رو ضرورتی برای تعدد شعب اخذ رای احساس نشده است و تنها یک شعبه اخذ رای در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط برای این منظور در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد : سفارت ایران در عمان از عموم هموطنان عزیز دعوت می نماید که برای سربلندی وافتخار کشورعزیزمان ایران ، با حضور پر شور خود حماسه ای دیگر را رقم بزنند و نقش سازنده وتأثیرگذار خود را در این دوره از انتخابات نیز به نمایش بگذارند.
نوری شاهرودی گفت : مطابق آمار موجود در بخش کنسولی سفارت ایران، حدود 4000 ایرانی در سلطنت عمان سکونت دارند و پیش بینی ما حضور چشمگیر و حداکثری هموطنان گرامی در این مرحله از انتخابات می باشد .
وی افزود : قلب تمامی هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور مانند ایرانیان ساکن در ایران ، برای میهمن و سرنوشت شان می تپد و به لطف خداوند و به یمن روابط ممتاز میان دو کشور ایران و عمان و مشترکات فرهنگی و تاریخی فضای مناسبی برای ایرانیان در جامعه عمانی ایجاد شده است . 
نوری شاهرودی گفت : ایرانیان ساکن در عمان ارتباطات بسیار صمیمی و نزدیکی با سفارت کشورمان دارند و ما بر آنیم این ارتباطات را بیش از پیش تقویت نماییم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محمد رضا نوری شاهرودی     |     انتخابات ریاست جمهوری     |     سفیر     |     عمان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi