کد خبر : ۴۷۷۳۵۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
مدرسه دانش‌آموزان ایرانی «امارات» در آستانه تعطیلی

مقیم/ ۵۱ درصد مالکیت این مدرسه برای کفیل (طرف اماراتی) و ۴۹ درصد برای ایران بوده است، اما گویا اخیرا بر اساس قوانین امارات متحده عربی باید ۱۰۰ درصد همه مدارس خارجی به این کشور واگذار شود، اما به همراه معلمان و نیروها! در غیراینصورت راهی جز تعطیلی و برچیده شدن مرکز آموزشی وجود ندارد!

به گزارش مقیم به نقل از پایگاه خبری فردا، حدود ۲۰ روز پس از رسانه‌ای شدن خبر «پرداخت نشدن ۷ ماهه حقوق معلمان ایرانی خارج از کشور»، حالا خبر رسیده است که مدرسه دانش‌آموزان ایرانی مقیم امارات در شهر ابوظبی هم با  ۳۶۰ دانش‌آموز در آستانه تعطیلی کامل قرار دارد.
این خبر در حالی اعلام می‌شود که رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس ایرانی خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در دو هفته اخیر برکنار شده و حالا رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت آموزش و پرورش با حفظ سمت، سرپرستی مرکز امور بین‌الملل را هم برعهده گرفته و در این شرایط، طبیعی است که کسی پاسخگوی پیگیری‌های معلمان و اولیای دانش‌اموزان این مدرسه نباشد.
پیگیری‌ها از منابع محلی نشان می‌دهد، ماجرا از این قرار است که تاکنون ۵۱ درصد مالکیت این مدرسه برای کفیل (طرف اماراتی) و ۴۹ درصد برای ایران بوده است، اما گویا اخیرا بر اساس قوانین امارات متحده عربی باید ۱۰۰ درصد همه مدارس خارجی به این کشور واگذار شود، اما به همراه معلمان و نیروها! در غیراینصورت راهی جز تعطیلی و برچیده شدن مرکز آموزشی وجود ندارد!
آنچه در این میان ضرب‌الاجلی بوده و باعث نگرانی بیش از حد اولیای دانش‌آموزان و معلمان این مدرسه شده، از یک سو فرصت اندک باقی مانده برای تعیین تکلیف این مدرسه یعنی پایان خرداد ماه و از سوی دیگر، دل‌مشغولی‌های سیاسی و انتخاباتی مسئولان در داخل کشور و غفلت از فوریت موضوع است که ممکن است باعث شود، کار از کار بگذرد.
اولیا و معلمان این مدرسه عنوان می‌کنند که در روزهای اخیر با وجود پیگیری‌های مکرر از وزارت آموزش و پرورش و مرکز امور بین‌الملل این وزارتخانه، هنوز پاسخی دریافت نکرده‌اند و هر بار به درب بسته خورده‌اند!
اما این فقط مشکل اولیا و مربیان دخیل در این ماجرا نیست؛ پیگیری‌ها از دو وزارتخانه آموزش و پرورش و امور خارجه هم تاکنون بی‌نتیجه بوده است؛ پس از چند بار تماس با معاون کنسولی وزیر امور خارجه و نیز سرپرست مرکز امور بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش در روزهای اخیر، نهایتا امروز حسن قشقاوی معاون کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور در پاسخ به خبرنگار «فردا»، با بیان اینکه «تاکنون چیزی نشنیده‌ام!» اظهار داشت: باید این موضوع را از مسئول بخش مدارس ایرانی در وزارت خارجه بپرسم؛ الان اطلاع ندارم»!
وی این نکته را هم اضافه کرد که «الان درگیر برگزاری انتخابات در خارج از کشور هستیم».
از سوی دیگر، پیگیری چندباره موضوع از سرپرست تازه از راه رسیده مرکز امور بین‌الملل آموزش و پرورش هم به جایی نرسیده است؛ پس از چندبار تماس با تلفن همراه علیرضا جدایی در روزهای اخیر، درنهایت امروز مسئولان دفتر وی با بیان اینکه «حاج آقا فعلا جلسه هستند»! ابتدا موضوع را به معاون رسانه‌ای مرکز اطلاع‌رسانی این وزارتخانه حواله دادند و پس از اصرار و تاکید ما بر مصاحبه با شخص سرپرست مرکز امور بین‌الملل، وعده دادند که «موضوع را به اطلاع ایشان می‌رسانیم»!
در حالی که رنج هفت ماهه معلمان شاغل در مدارس ایرانی خارج از کشور بابت عدم دریافت حقوق، هنوز به طور کامل برطرف نشده، حالا خبر دیگری از وضعیت ابتاع و مدارس ایرانی در خارج از مرز‌ها آمده است. حالا دولتی که هر روز به بهانه‌ای - بجا و بی‌جا – از بازگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی و تعامل سازنده با کشورهای منطقه حرف می‌زند، بد نیست حداقل جواب تلفن معلمان و اولیای مدرسه ایرانی ابوظبی را بدهند که در فضا ابهام و تردید، نگران پایان خردادماه و بسته شدن مدرسه فرزندان خود نباشند.
شاید روزهای انتخابات و دل‌مشغولی‌ها بابت مدیریت آینده، به اندازه کافی سر مسئولان را شلوغ کرده باشد؛ ماجرا هرچه هست، اتباع ایران در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، منتظر دریافت پاسخ از تهران و حل مشکل فرزندان خود هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مدرسه ایرانی     |     تعطیلی     |     مدرسه     |     امارات     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi