کد خبر : ۴۷۷۳۰۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
سفیر ایران درکویت: صحت وسلامت انتخابات اولویت اساسی همه دست اندرکاران است

مقیم/ نخستین جلسه مشترک اعضای هیات اجرایی، صندوق های شعب اخذ رای و ناظران شورای نگهبان و سایر دست اندرکاران برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در کویت برگزار شد،سفیر کشورمان در این جلسه گفت: صحت وسلامت انتخابات اولویت اساسی همه دست اندرکاران است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا در این جلسه که به ریاست علیرضا عنایتی سفیر کشورمان ورییس هیات اجرایی و با حضور جمعی از مدیران نهادها و معتمدان محلی برگزار شد، مهمترین محورها و شرایط برگزاری هرچه بهتر انتخابات با مشارکت حداکثری شهروندان ایرانی مقیم کویت بررسی گردید .
عنایتی طی اظهاراتی دراین نشست ضمن تاکید براهمیت برگزاری انتخاباتی سالم و شفاف با بی طرفی کامل اعضای هیات اجرایی گفت: صحت و سلامت انتخابات اولویت اساسی ما محسوب می شود تا با مشارکت حداکثری مردم، این حماسه ملی که بیانگر مردمسالاری دینی و مشارکت اقشار مختلف مردم در حق تعیین سرنوشت می باشد، محقق گردد.
وی افزود : بر اساس ماده 53 قانون انتخابات ریاست جمهوری دو حوزه اخذ رأی در سفارت و یک حوزه دیگر در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران جهت تسهیل مشارکت ایرانیان مقیم کویت مستقر خواهد شد که پیش بینی می شود هر حوزه پذیرای حدود سه هزار رأی دهنده باشد.
عنایتی در این جلسه ضمن معرفی اعضای هیات اجرایی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و معتمدین محل گفت : با عنایت به رهنمودهای امام راحل 'ره' و مقام معظم رهبری در امر انتخابات امیدواریم همه اعضا در انجام وظایف خود جهات شرعی و قانونی را رعایت کرده و در اجرای موازین و مقررات مربوطه اهتمام جدی مبذول کنند و ناظران شورای نگهبان نیز در این راستا نظارت کامل خود را انجام دهند.
بر اساس گزارش ایرنا تدابیر مقدماتی لازم از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری انتخابات اندیشیده شده و با انتخاب ناظران و تیم برگزاری انتخابات، شرایط برای برگزاری هر چه باشکوه تر آیین مردم سالاری دینی اندیشیده شده است.
ایرانیان مقیم کویت همچنین در فضای مجازی به بررسی خبرهای انتخاباتی پرداخته و یکدیگر را به شرکت در انتخابات دعوت می کنند.
نزدیک به 40 هزار نفر جامعه ایرانیان کویت را تشکیل می دهند.
در انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 حدود 9 هزار نفر شرکت کردند که نشان از مشارکت 30 درصدی ایرانیان واجد شرایط بود.
براساس این گزارش، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت به عنوان حوزه اصلی رأی گیری با دو صندوق رأی و رایزنی فرهنگی کشورمان نیز به عنوان حوزه دوم در انتخابات ریاست جمهوری به شمار می رود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : علیرضا عنایتی     |     انتخابات ریاست جمهوری     |     کویت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi