کد خبر : ۴۷۷۳۰۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
استقرار صندوق های رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری ایران در لندن و ۶ شهر انگلیس

مقیم/ سفارت جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در اطلاعیه ای اعلام کرد به منظور تسهیل در مشارکت ایرانیان مقیم انگلیس در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر لندن در شش شهر دیگر این کشور صندوق های اخذ رای مستقر خواهد شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، دراین اطلاعیه آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران با هدف تامین مشارکت حداکثری هموطنان عزیز مقیم انگلستان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به اطلاع می رساند که یازده شعبه اخذ رای در حوزه انگلستان پیش بینی شده است که از این میان پنج شعبه در شهر لندن و شش شعبه در دیگر شهرهای منچستر، بیرمنگام، نیوکاسل ، گلاسکو، لیدز و کاردیف خواهد بود.
براساس این اطلاعیه، آدرس دقیق شعبه های اخذ رای در لندن و شهرهای یاد شده در اطلاعیه بعدی به اطلاع هم میهنان ارجمند خواهد رسید.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در انگلیس در نخستین اطلاعیه اش بیان داشته بود: هموطنان عزیز برای مشارکت در تعیین سرنوشت کشور خود از راه انتخابات ریاست جمهوری می توانند، روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 مطابق با 19 مه 2017 ، همزمان با برگزاری انتخابات در سراسر کشور عزیزمان و هم پای ملت بزرگ ایران در پای صندوق های رای حضور یابند و آراء خود را به صندوق بریزند. 
در این اطلاعیه که بر روی تارنمای سفارت ایران در لندن ( london.mfa.ir) قرار داده شده است با اشاره به ماده 36 قانون انتخابات، شرایط شرکت کنندگان در این انتخابات به این شرح اعلام شد: 
1 – دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران 
2 - داشتن هجده سال تمام تا تاریخ 29/2/1396 هجری شمسی – متولدین 29/2/1378 شمسی – 19/5/1999 میلادی به بعد 
در این اطلاعیه همچنین از شرکت کنندگان در انتخابات خواسته شده است شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشند، هر چند بر اساس تبصره ماده نوزده قانون انتخابات، ایرانیان خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی در انتخابات شرکت کنند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : انتخابات ریاست جمهوری     |     سفارت جمهوري اسلامي ايران     |     سفارت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi