کد خبر : ۴۷۷۲۱۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
روحانی: مسیر عدالت، اعتدال و اصلاحات را رها نخواهیم کرد

مقیم/ حسن روحانی نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: امروز ما باید راه هاشمی را ادامه دهیم ،مسیر عدالت و اعتدال و اصلاحات را رها نخواهیم کرد.

به گزارش مقیم، حجت الاسلام حسن روحانی شنبه در جمع قشرهای مختلف مردم کرمان در سالن تلاش این شهر افزود: ما در مسیری که سال 92 با هم عهد بستیم و تا امروز در آن مسیر حرکت کردیم ادامه می دهیم و باید راه را تا پایان و رسیدن به اهداف بلندمان ادامه دهیم.
وی بیان کرد: این روزها، روزهای سرنوشت ساز برای ماست در این ایام واقعا جای مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی خالی است، ای کاش می شد هنوز هم از فیض وجود آن سیاستمدار پخته و صابر، آن مجاهد نستوه که در انقلاب در کنار امام عزیز و بزرگوار ما و در دفاع مقدس به عنوان بازوی امام راحل بود و برای حراست از انقلاب اسلامی ما به عنوان یار دیرین کنار رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) باقی بود، بهره می گرفتیم.
وی اظهار کرد: از روز اول تصمیم گرفتیم با صداقت، راستگویی و شفافیت با هم مسیر اعتلای کشور را ادامه دهیم زیرا اگر روزی در این کشور دروغ جای خود را پیدا کند، پیشرفت از این کشور رخت بر می بندد.
روحانی گفت: ما سالها آمار دروغ و نادرست و حرف های دروغ و نادرست را شنیدیم و دیدیم کشور ما در مسیر پرتگاه قرار گرفت و امروز ملت ما دیگر آماده شنیدن دروغ جدید در کشور نیست.
وی بیان کرد: امروز دیگر ملت ما بعد از این همه مقاومت و ایستادگی نشان داده است که شعار دادن، وعده های بی پایه دادن و آمار و ارقام برای آینده ساختن نمی تواند گوش شنوایی میان مردم بزرگوار و فهیم ایران عزیز ما داشته باشد، ما باید راهمان را ادامه دهیم و راه ما راه آزادی است.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما نخواهیم گذاشت بار دیگر فضای امنیتی بر دانشگاه های ما حکمفرما شود.
وی در پاسخ به شعار 'روحانی روحانی، حمایتت می کنیم' گفت: اگر حمایت شما نبود به هیچ عنوان ما در این مدت توفیقی را به دست نمی آوردیم.
روحانی افزود: در سه سال و نیم بارها و بارها در جلسات تصمیم گیری خصوصی و عمومی رودر روی ما ایستادند تا مردم از شبکه مجازی استفاده نکنند، هر روز به ما فشار آوردند تا همه شبکه های اجتماعی را فیلتر کنند، حالا که موقع انتخاب شده است آنها پیشتاز در استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هستند، اگر چیز بدی بود برای شما هم باید بد باشد و اگر وسیله خوبی بود برای شما هست چرا برای مردم ما نباشد.
وی تاکید کرد: ما راهمان را با هم شروع کرده و با هم ادامه می دهیم و با هم به مقصد نهایی خواهیم رساند.
روحانی گفت: امروز روز سرنوشت ماست و ما امروز در یک مسیر مهمی در حال حرکت هستیم و عده ای می خواهند وسط راه بر گردیم ما به آنها می گوییم، بر نمی گردیم.
وی بیان کرد: عده ای می خواهند وسط راه متوقف شویم، ما متوقف نمی شویم، ما چرا باید از راهمان برگردیم به ما بگویید، شما که می گویید این راه را ادامه ندهید، بگویید چرا؟
روحانی گفت: راهمان این بوده که شرق کشور را آباد کنیم، استان کرمان مسیر ارتباط جهان شرق با غرب باشد، مسیر ما این بوده که از شاهراه و شرق کشور راه آهن و جاده را تا اروپا متصل کنیم، ما راهمان این بوده که برای اولین استان در ایران آب دریای عمان به صورت شیرین شده وارد این استان شود.
وی افزود: در سه سال و نیم یکهزار تفاهم نامه توسط مسئولان با بخش های خصوصی و عمومی امضا شده و 16 هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.
وی با بیان اینکه عده ای می گویند چرا در ماه های آخر شما طرح ها را افتتاح می کنید گفت: قرار ما با مردم در سفرهای استانی این بود که قولی به مردم بدهیم که قابل عمل باشد و قولی بدهیم که تا پایان دولت یازدهم به افتتاح برسد و حالا که می خواهیم افتتاح کنیم می گویند نکنید.
روحانی اظهار کرد: آنها فکر می کنند طرح هزار میلیاردی که امروز افتتاح می شود، دیروز کلنگ زده شده اما این مردم در طول سه سال و نیم تلاش کرده اند.
وی با تاکید بر اینکه ما چرا از راهمان برگردیم گفت: راه ما این است که غیر از سرمایه داخلی اگر توانستیم سرمایه خارجی را هم به داخل کشور بیاوریم برای جوانان و مردم شغل ایجاد کنیم.
وی گفت: راه ما این است که در این استان حدود سه میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی به صورت فاینانس جذب شده و یکهزار و 378 میلیون یورو سرمایه گذاری انجام شده است، شما می گویید سرمایه نیاید؟
نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری افزود: مردم عزیز کرمان در طول این چند سال، در سایه وحدت، تلاش و زحمت شما و بخش های عمومی و خصوصی و حمایت آیت الله جعفری امام جمعه محترم کرمان، صادرات استان کرمان پنج میلیارد دلار بوده است.
وی خاطرنشان کرد: ما راهی را که برای اجرای حقوق شهروندی انتخاب کرده ایم این را رها نخواهیم کرد، برخی فکر می کنند حقوق شهروندی روی کاغذ نوشته شده و اجرا نمی شود اما دولت یازدهم در ماه های آخر با تمام توان خود حقوق شهروندی را اجرا می کند و من به آنهایی که از حقوق شهروندی خوشحال نیستند و می گویند به مردم آزادی ندهیم، زنها نباید در فعالیت های اجتماعی باشند، می گویم اگر این مردم بار مسئولیت دولت دوازدهم را بر دوش این خادم خود گذاشتند بدانند حقوق شهروندی مو به مو اجرا خواهد شد.
روحانی گفت: ما اجازه نمی دهیم حقوق خصوصی مردم تضعیف یا نقض شود، ما اجازه نمی دهیم بی قانونی ها در کشور ادامه یابد و با حول و قوه الهی با حمایت مجلس شورای اسلامی راه احقاق حقوق ملت را ادامه می دهیم.
وی در ادامه سخنانش از افتحارات استان کرمان از جمله سردار سلیمانی، شهید باهنر، آیت الله هاشمی رفسنجانی و اسحاق جهانگیری یاد کرد و گفت: همه آنهایی که خادم مردم در دولت یازدهم بوده اند، راه پیروزی ملت عزیزمان را دنبال می کنند.
روحانی در پاسخ به شعارهای مردم گفت: به شما قول می دهم همین طور که من سخن می گویم و شما مطالبی را بیان می کنید می شنوم و پیام شما را درک می کنم و با همه توان همه تلاشم را به کار خواهم گرفت.
وی گفت: قول می دهم که تا اجرای کامل فصل سوم قانون اساسی برای احقاق حقوق ملت از پای ننشینیم و برای اجرای قانون اساسی و حقوق ملت همه توان خود را باید به کار بگیریم.
رئیس دولت یازدهم بیان کرد: امروز روز ساختن سرنوشت چهار سال آینده و آینده های دورتر به دست شما مردم است و رای ما همه باید در روز 29 اردیبهشت کنار صندوق آرا باشد و ما می خواهیم آزادی را ادامه دهیم، ما می خواهیم امنیت واقعی مردم محور و جامعه محور را ادامه دهیم و می خواهیم آرامش کشور ما باقی بماند و ما در پی پیشرفت و سربلندی ایران عزیز هستیم.
وی بیان کرد: دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره اعتدال، دوباره امید، دوباره پیشرفت ایران عزیز و دوباره سربلندی کرمان.
حجت الاسلام حسن روحانی صبح امروز (شنبه) در سفر انتخاباتی خود با استقبال استاندار کرمان و جمعی از مسئولان استان وارد کرمان شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : انتخابات ریاست جمهوری     |     حسن روحانی     |     کرمان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi