کد خبر : ۴۷۷۲۰۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
چین پیام آمریکا در باره کره شمالی را مثبت دانست

مقیم/ چین اعلام کرد که نشست اخیر کاخ سفید در باره کره شمالی دارای پیامی مثبت مبنی بر حل مسئله شبه جزیره کره از طریق رایزنی و گفت‎وگو به شیوه مسالمت آمیز بود.

به گزارش مقیم به نقل از  ایرنا، «گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اعلام این مطلب در پکن، یادآور شد که نتیجه این نشست مورد تائید کشورش است.
وی یادآور شد: اگرچه نشست مزبور میان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و اعضای مجلس سنا محرمانه برگزار شد اما پیام آن نشان می‎دهد دولت ترامپ امیدوار است با تحریم‎های شدید‎تر و به شیوه دیپلماتیک دولت کره شمالی را تحت فشار قرار دهد.
چین طی روزهای اخیر همواره نگرانی شدید خود را از بروز درگیری نظامی میان آمریکا و کره شمالی و بدتر شدن وضعیت شبه جزیره کره اعلام و تاکید کرده بود که این جنگ هیچ برنده ای نخواهد داشت و همه از آن متضرر خواهند شد.
بر اساس گزارش روز جمعه رادیو بین المللی چین، «گنگ شوانگ» گفت که پس از اطلاع از پیام دولت آمریکا به این نتیجه رسیدیم که این پیام مثبت است و باید تائید شود.
وی تصریح کرد که گفت‎وگو و رایزنی تنها شیوه مناسب حل مسئله هسته‎ای شبه جزیره کره به شمار می‎رود و حل مسالمت‎آمیز آن به نفع همه‎ طرف‎های درگیر در این مسئله است.
بیان این مطلب در حالیست که چین پیشتر به آمریکا هشدار داده بود که استفاده از زور و نیروی نظامی در برابر کره شمالی نمی تواند منازعات و تنش های موجود در شبه جزیره کره را حل و فصل کند و فقط با گفت وگو و استفاده از راهکارهای سیاسی است که می توان برای رسیدن به صلحی پایدار و پاکسازی شبه جزیره کره از سلاحهای هسته ای امیدوار بود.
سخنگوی دولت چین همچنین در باره اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره کره شمالی توسط پکن نیز یادآور شد که چین همواره با جدیت قطعنامه های شورای امنیت درباره شبه جزیره کره را اجرا کرده و همیشه بر اجرای آن پایبند است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر یک سازو کار موثر برای اجرای قطعنامه های شورای امنیت در شبه جزیره کره شکل گرفته است، گفت: چین عضو دائم شورای امنیت است و با اجرای قطعنامه های شورای امنیت در رابطه با شبه جزیره کره، مسئولیت بین‎المللی خود را اجرا می‎کند.
«گنگ شوانگ» در عین حال تصریح کرد که اجرای مسئولیت بین المللی توسط چین به معنی انجام اقدامی تحت فشارهای خارجی نیست.
هفته پیش، وضعیت شبه جزیره کره پس از تنش های لفظی میان مقامات آمریکا و کره شمالی به شدت متشنج شد و اعزام ناوگروه آمریکایی به منطقه نیز باعث گسترش دامنه این تنش ها گردید.
آمریکا علاوه بر رفتارهای تحریک آمیز در منطقه تهدید کرده است که در صورت آزمایش موشک های با برد بلند توسط کره شمالی، آنها را ساقط می کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : آزمایش موشکی کره شمالی     |     کره شمالی     |     امریکا     |     چین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi