کد خبر : ۴۷۷۱۳۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
اجلاس ۱۰ تمدن کهن در آتن، تاکیدی بر خطر افراط گرایی و تروریسم

مقیم/ پروکوپیس پولوپس' رئیس جمهوری یونان امروز دوشنبه، طی سخنانی همایش ۱۰ تمدن کهن جهان را در آتن پایتخت این کشور رسما افتتاح کرد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، پولوپلس در سخنان خود نقش فرهنگ را در ایجاد صلح و ثبات جهانی بسیار مهم دانست و گفت: فرهنگ های کهن زمینه ساز رفاه، توسعه اقتصادی و دوستی ببن ملت ها هستند.
وی همکاری کشورهای دارای تمدن کهن را محوری مهم و اساسی برای جلوگیری از تعصب گرایی و ایجاد زندگی مسالمت امیز بین همه انسان ها و افزود: برگزاری این همایش بیانگر عزم همه در ایجاد صلح جهانی و رفاه است و امیدوارم که اجلاس در برگزاری و رسیدن به این اهداف موفق باشد.
این همایش بامداد و بعد از ظهر امروز دوشنبه، در تالار زاپیون (Zappeion) در باغ ملی آتن برگزار می شود
وزیران امور خارجه ایران، یونان، چین، مصر، ایتالیا، هند، مکزیک، پرو، بولیوی و عراق، همراه با هیات های علمی این کشورها در این همایش یک روزه حضور دارند تا نشان دهند جهان بیش از هر زمانی به واقعیت و ضرورت مقابله با افراط گرایی و تروریسم، واقف و آگاه شده است . 
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران صبح امروز برای شرکت در این کنفرانس وارد آتن شد .
ظریف و هیات همراه در خلال این کنفرانس دیدگاه های خود را در مورد ضرورت و نحوه مقابله با افراط گرایی و توقف حمایت ها از گروه های تروریستی بیان خواهند کرد. 
'نیکوس کوجیاس' وزیر امور خارجه یونان نیز در سخنانی با بیان اینکه تجربیات تمدن های کهن را در رفع درد های ملت ها می توان به کار گرفت، افزود: فرهنگ های بزرگی همچون ایران، مصر، یونان، ایتالیا، هند، چین و بولیوی و دیگر فرهنگهای کهن کهن می توانند نقش مهمی در ایجاد صلح و رفاه بشریت ایفا کننند و ما امروز اینجا هستم تا با تمرکز و بهره گبری از این فرهنگ ها برای رسیدن به سوی این هدف گام بر داریم.
وی افزود: ما می توانیم برای ادامه فرهنگ های پیشینان خود در جهت رفاه انسان از دیپماسی فرهنگی که بهترین راه است به این هدف برسیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اجلاس ۱۰ تمدن کهن     |     آتن     |     محمد جواد ظریف     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi