کد خبر : ۴۷۷۱۲۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
کاهش حضور فرانسوی ها در پای صندوق های رای گیری در مقایسه با سال ۲۰۱۲

مقیم/ نخستین آمار ارائه شده از میزان حضور فرانسوی های واجد شرایط اخذ رای حاکی از کاهش استقبال رای دهندگان فرانسوی در مقایسه با انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، بر اساس اولین آمار ارائه شده توسط مرکز آمار فرانسه، درصد حضور رای دهندگان فرانسوی تا ساعت 17 به وقت محلی شصت و نه ممیز چهل و دو درصد بوده است که این میزان در مقایسه با انتخابات سال 2012، از کاهش یک و هفده دهم درصدی خبر می دهد.
در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه که در سال 2012 به پیروزی فرانسوا اولاند در مقابل نیکلا سارکوزی منجر شد، هفتاد ممیز پنجاه و نه صدم درصد از واجدین شرکت در انتخابات در پای صندوق های رای گیری حضور یافته بودند.
این رقابت ها در فضایی صورت می گیرد که «فرانسوا اولاند» رییس جمهوری فرانسه، خود را به عنوان نامزد حزب سوسیالیست حاکم معرفی نکرده تا شاید شانس پیروزی این حزب افزایش یابد چرا که نظرسنجی ها، اولاند را به عنوان یکی از نامحبوب ترین روسای جمهوری فرانسه ثبت کرده اند. 
در این دور از رقابت ها، «بنوا آمون» نماینده سوسیالیست ها در رده های پایین قرار گرفته به طوری که کارشناسان بر این باورند به دور دوم راه نخواهد یافت؛ مرحله ای که در صورت عدم کسب بیش از 50 درصد آرا توسط یک نماینده، هفتم ماه می (17 اردیبهشت) برگزار می شود. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کاهش رای     |     مشارکت     |     کاهش     |     فرانسه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi