کد خبر : ۴۷۷۱۰۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
وزیرامور خارجه یونان: کنفرانس فرهنگ های بزرگ با حضور ایران برگزار می شود

مقیم/ وزیر امورخارجه یونان با اعلام برگزاری کنفرانس فرهنگ های بزرگ با حضور وزیر امورخارجه ایران و۹ کشور دیگر، این کنفرانس بین المللی را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا از آتن' نیکوس کوجی یا' وزیر امورخارجه یونان عصرجمعه درجمع خبرنگاران گفت: روز یکشنبه پیش رو دیدار کشورهای مهم و کهن که بر فرهنگ و جامعه انسانی تاثیرگذار هستند در آتن برگزار می شود. 
وی افزود: با پیشنهاد و ابتکار یونان و با همکاری جمهوری خلق چین بصورت مشترک کنفرانسی با حضور 10 کشوری که دارای تاریخ و فرهنگ مهمی هستند، همچون چین، هند، ایران، عراق، مصر، یونان، ایتالیا، مکزیک،پرو و بولیوی در آتن برگزار خواهد شد. 
وی همچنین گفت: کشورهای دیگری نیز خواستار حضور در این کنفرانس می باشند.
وزیر امورخارجه یونان خاطرنشان کرد: برنامه های هنری، بازدید از موزه ی ' اکروپلیس' نیز در این کنفرانس پیش بینی شده است.
وی در ادامه افزود: با همتایان کشورهای شرکت کننده دیدارهایی برای به کارگیری فرهنگ ها و تمدن های قدیمی در جهت برقراری صلح برگزار خواهد شد.
وی همچنین گفت: در این دیدارها با بررسی ظرفیت های موجود زمینه های لازم را برای همکاری های فرهنگی بین ملت ها مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.
وزیر امور خارجه یونان در ادامه با اشاره به اینکه تبادل نظر بین کشورهای کهن موجب افزایش ظرفیت ها می شود تصریح کرد: سمینار های علمی لازم با حضور اندیشمندان 10 کشور شرکت کننده نیز برگزار خواهد شد.
براساس بیانیه جمعه شب وزارت امورخارجه یونان دکتر 'محمد جواد ظریف' وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با' نیکوس کوچی یا' همتای یونانی خود در محل وزارت امورخارجه این کشور دیدارخواهد کرد.
با توجه به ترکیب کشورهای شرکت کننده که جمعیت آنها حدود 40 درصد از جمعیت کره زمین را تشکیل می دهد و دارای مواضع روشنی برای مبارزه باپدیده شوم افکار تکفیری هستند،بخوبی می توان متوجه شد که جهان و بخصوص غرب به این نتیجه رسیده است که جنگ افروزی نیابتی آمریکا و تعدادی از کشورهای غربی و عربی دیگر از مرزهای کشورهای منطقه خارج و به خطری جدی برای جهان امروز مبدل گشته است، بنابراین برگزاری کنفرانس ' تمدن های بزرگ و نقش امروز آنها برای ایجاد صلح جهانی' نشان می دهد که کشورهای متمدن و ملت هایی که دارای فرهنگی غنی هستند، با خشونت، تروریسم و افراط گرایی مخالف و حامی واقعی صلح، ایجاد آرامش، ثبات و امنیت جهانی و زندگی مسالمت آمیز تمام انسان ها هستند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نیکوس کوجی یا     |     وزیر امور خارجه یونان     |     یونان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi