کد خبر : ۴۷۷۰۹۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس مجلس ملی پاکستان: خواستار خلق عرصه ای نو در روابط با ایران هستیم

مقیم/ رئیس مجلس ملی پاکستان روز جمعه و پیش از ترک اسلام آباد به مقصد جمهوری اسلامی ایران، روابط دو کشور همسایه را برادرانه توصیف کرد و گفت: خواستار تقویت بیش از پیش پایه های روابط و خلق عرصه ای نو در مناسبات دوستانه با ایران هستیم.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، سردار ایاز صادق' صبح امروز (جمعه اول اردیبهشت ماه جاری) در راس یک هیات پارلمانی متشکل از هفت نفر از نمایندگان مجلس ملی پاکستان، اسلام آباد را به مقصد تهران ترک کرد.
وی پیش از عزیمت به تهران گفت: ایران کشوری کلیدی و مهم در منطقه و از همسایگان بسیار مهم پاکستان است و تحولات جاری در عرصه منطقه و بین الملل، شرایطی را ایجاد کرده که ایران و پاکستان می توانند مناسبات تجاری و اقتصادی فیما بین را متناسب با روابط سیاسی عالی میان دو کشور، ارتقا دهند.
سردار ایاز صادق گفت: سفر جاری هیات پارلمانی پاکستان به ایران موجب استحکام بیش از پیش روابط دوجانبه و نیز گسترش همکاری میان مجالس دو کشور خواهد شد.
وی با بیان اینکه هیاتی از متشکل از نمایندگان مجلس ملی از احزاب سیاسی مختلف پاکستان او را در این سفر همراهی می کنند، اظهار داشت که این سفر بنا به دعوت رسمی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران انجام می شود و وی در طول مدت اقامت پنج روزه در ایران، دیدار و گفت و گوهای مهمی با علی لاریجانی همتای ایرانی خود، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و برخی دیگر از مقام های عالی رتبه ایران درخصوص روابط دوجانبه و مهم ترین موضوع های منطقه ای و بین المللی انجام خواهد داد.
رئیس مجلس ملی پاکستان همچنین از اینکه قرار است در مدت اقامت پنج روزه خود در تهران، به اتفاق هیات همراهش سفرهای زیارتی-سیاحتی به شهرهای قم، اصفهان و مشهد مقدس داشته باشد، بسیار ابراز خرسندی کرد.
وی در خصوص اهمیت و دامنه وسیع همکاری های پارلمانی میان ایران و پاکستان و نقش آن در تقویت هرچه بیشتر روابط دو کشور گفت: هیچ کنفرانس نبوده که من و برادرم علی لاریجانی هر دو آنجا حضور داشته باشیم اما در حاشیه آن کنفرانس ملاقات نکرده باشیم. روسای و نمایندگان مجالس ایران و پاکستان هرگز فرصتی را برای تجدید ملاقات و گفت و گو در جهت گسترش همکاری های دوجانبه از دست نمی دهند.
سردار ایاز صادق و هیات همراه وی علاوه بر سفر به تهران و ملاقات با مقام های عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران، سفرهای زیارتی-سیاحتی به شهرهای قم، اصفهان و مشهد مقدس خواهند داشت و با استاندران اصفهان و خراسان رضوی نیز ملاقات خواهند کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سردار ایاز صادق     |     رئیس مجلس     |     پاکستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi