کد خبر : ۴۷۷۰۸۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶
کرمان به هاب منطقه ای برای توریست ها تبدیل می شود

مقیم/ کرمان/ معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: بنا است در توافق با ایرلاین ها و تورگردان ها استان کرمان به هاب منطقه ای برای توریست ها تبدیل شود.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، حسن قشقاوی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاحیه  دفتر صدور روادید در محل فرودگاه بین المللی کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان قبل و بعد از انقلاب محوریت خاصی در جنوب شرق کشور داشته است، اظهار داشت: قدمت فرودگاه  کرمان که در سال ۱۳۲۰ افتتاح شده بهترین گواه بر اهمیت استان کرمان در کشور است.

وی افزود: کرمان  استان جدول مندلیف است، زیرا بیشتر از همه استان دارای منابع کانی و معدنی است.

قشقاویی عنوان کرد: استان کرمان به لحاظ  میراث فرهنگی پنج اثر جهانی ثبت شده در یونسکو دارد که سه آثار آن در دولت تدبیر و امید به ثبت جهانی رسیده است و بیش از ۶۰۰ اثر ثبت ملی این استان وجود دارد.

وی گفت: کرمان، استان تربیت کننده نسلی مهم در مقاومت، پایداری و جهاد مانند سردار قاسم سلیمانی، انسانی با تدبیر و از موسسان انقلاب مانند مرحوم هاشمی رفسنجانی است.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه بیان کرد: ان شاءالله باند دوم فرودگاه  کرمان و ترمینال ترکیبی  داخلی، خارجی، سیاحتی و زیارتی تاسیس شود.

قشقاویی بیان کرد: بنا است در توافق با ایرلاین ها و تورگردان ها استان کرمان به هاب منطقه ای برای توریست ها تبدیل شود تا این توریست ها لندینگ در استان کرمان داشته باشند و از اینجا به سایر نقاط کشور سفر کنند این کار بزرگی است.

وی عنوان کرد: در این زمینه هدفگذاری حداقل ۱۵۰ هزار توریست های آسیای شرقی برای سفر به استان کرمان در قالب لندینگ می توانند خیلی موثر و مفید برای استان باشد.

قشقاوی  تصریح کرد: ماموریت دائم و موقت بنده عموما در کشورهای غربی بوده است و ترجیح غربی ها بازدید از مناطق کویری و خشک  مانند شهداد، میمند، قلعه گنج و ... است.

وی افزود: زیر ساخت های پنج فرودگاه جیرفت، کرمان، سیرجان، رفسنجان، بم کامل است که در واقع می تواند جذب گردشگر زیادی را به استان کرمان داشته باشد.

قشقاویی تاکید کرد: استان کرمان می تواند یک فراخوان برای دعوت کرمانیان در سراسر جهان بدهد و از آنها نظر سنجی کنید که چه اقداماتی برای توسعه استانی که زادگاهشان است، انجام شود.

معاون کنسولی، امور مجلس، و ایرانیان وزارت امور خارجه افتتاح دفتر صدور روادید در فرودگاه کرمان را اتفاقی بسیار مهم برای استان برشمرد و گفت: از این پس به جزء ۹ کشور، افراد از ۱۸۰ کشور جهان می توانند به وسیله اینترنت تقاضای ویزا کنند و در فرودگاه کرمان با کدی به آنها داده می شود یا با پاسپورت معتبر، دستگاه گذرنامه خوان ظرف ۲۰ ثانیه کد گذرنامه را می خواند و چون قبلا این اطلاعات به صورت آنلاین در سیستم وجود دارد، حداکثر ظرف دو دقیقه ویزا برای آنها صادر می شود.

قشقاویی بیان داشت: اتباع ۱۸۰ کشور جهان دیگر نیاز به مراجعه به سفارتخانه و کنسولی  ایران در کشور خود را دیگر ندارند و آنها مستقیم وارد کرمان می شوند و ویزا دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم دوباره پرواز به کشورهای خلیج فارس  و دیگر جاهای دیگر از سر گرفته شود، گفت: طبق آثار بدست آمده این استان حداقل پنج الی شش هزار سال قدمت دارد و باید مکان های دیدنی مانند میمند، شهدادا، جیرفت و... را به جهانیان بشناسانید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : منطقه     |     حسن قشقاوی     |     هاب     |     کرمان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi