کد خبر : ۴۷۷۰۸۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶
مشارکت ایرانیان مقیم خارج کشور در امر مدرسه‌سازی/ احداث ۳۷ درصد مدارس کشور توسط خیرین مدرسه‌ساز

مقیم/ رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور با اشاره به مشارکت ایرانیان مقیم خارج کشور در امر مدرسه‌سازی گفت: ۳۷ درصد مدارس کشور توسط خیرین احداث شده است.

به گزارش مقیم به نقل از فارس، محمدرضا حافظی ظهر امروز در نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه 6500 هزار نفر عضو این مجمع هستند، اظهار کرد: یک هزار نفر از اعضای این مجمع ایرانیان مقیم کشورهای خارجی هستند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور با بیان اینکه 37 درصد مدارس کشور به همت خیرین احداث و تحویل آموزش و پرورش داده شده، افزود: مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور با 20 سال فعالیت منشا آثار و برکات فراوانی بوده است.

وی تصریح کرد: در سال 77 یک سال پس از تاسیس این مجمع 16 میلیارد و 800 میلیون تومان جمع‌آوری شد که این میزان در سال دوم به 40 میلیارد تومان، سال سوم 80 میلیارد تومان و سال چهارم 132 میلیارد تومان رسید و سال به سال این کمک‌ها در امر مدرسه‌سازی در حال نهادینه شدن است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: در سال 88 در دوازدهمین سال فعالیت این مجمع اعتبارات دولتی برای امر مدرسه‌سازی در کشور 386 میلیارد تومان بود در حالی که در همین سال 740 میلیارد تومان کمک خیرین بوده است.

حافظی با بیان اینکه مدرسه‌سازی معامله با خدا و جهاد مقدس است، عنوان کرد: این معامله پرسود و نوعی توشه برای آخرت بوده و حضور در این عرصه مقدس نوعی توفیق الهی است که نصیب هر کسی نمی‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: حرکت مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور سازنده و در راستای ارتقای هر چه بیشتر علم و دانش و ادب و فرهنگ در ایران اسلامی است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi