کد خبر : ۴۷۷۰۷۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
ایرانیان شاغل در خارج از کشور، بیمه تأمین اجتماعی می شوند

مقیم/ رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران، از فراهم شدن زمینه های بهره مندی افراد شاغل خارج از کشور از مزایای بیمه تأمین اجتماعی خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسن کرباسی از فراهم شدن زمینه های بهره مندی افراد شاغل خارج از کشور از مزایای بیمه تأمین اجتماعی خبر داد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی اظهار داشت: زمینه بهره مندی افراد شاغل در خارج از کشور از مزایای بیمه تأمین اجتماعی، با انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره اتباع سازمان تأمین اجتماعی و انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران فراهم شده است.

وی ادامه داد: با امضای این سند همکاری، افراد شاغل در خارج از کشور یا افراد در حال اعزام به کشورهای خارجی، می توانند با دریافت معرفی نامه از مراکز کاریابی خارجی، دارای پروانه فعالیت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شده و با مراجعه به شعب منتخب سازمان تأمین اجتماعی پس از ثبت نام و دریافت رمز مربوطه، با پرداخت ماهانه ۱۴ درصد حق سهم کارگر و ۲ درصد حق بیمه که دولت در این طرح پرداخت خواهد کرد، از مزایای قانونی تأمین اجتماعی برای آینده خود بهره مند شوند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بیمه شاغلان     |     ايرانيان خارج از کشور     |     تامین اجتماعی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi