کد خبر : ۴۷۷۰۶۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
دستگیری نیکوکاران مقیم پاریس از نیازمندان ایلام

مقیم/ انجمن خیریه اقبال فرزانه که همزمان در ایران و فرانسه فعالیت دارد و دفتر اصلی آن در پاریس است در سال ۹۵ بیش از ۱ میلیارد ریال به نیازمندان مورد حمایت خود در استان ایلام کمک کرده است.

به گزارش مقیم به نقل از  کرد پرس، نماینده این انجمن در ایران و استان ایلام و از اعضای هیئت مدیره این انجمن در این زمینه بیان کرد: این میزان کمک صرف أمور خیریه و کمک به کودکان یتیم و بی سرپرست در روستاهای محروم ایلام شده است.
وی افزود: کمک های صورت گرفته به نیازمندان ایلامی که زیر پوشش خدمات این انجمن هستند شامل تهیه و پخش آذوقه ، نوشت افزار و لوازم تحصیلی، وسائل گرمایشی برای زمستان خانواده ها ، کمک به تأمین مسکن و هزینه های ضروری دیگر برای تعداد یکصد دانش آموز بی سرپرست این روستاها و خانواده های آنها بوده است که با همکاری کمیته امداد این استان صورت گرفته است.
خانم رضوی تصریح کرد: یکی از خدمات مهم انجمن اقبال فرزانه در استان ایلام راه اندازی کارگاه خیاطی و تولیدی پوشاک بوده که هم اکنون تعدادی از دختران مددجوی و نیازمند در این کارگاه تولیدی مشغول فعالیت هستند.
وی در خصوص فعالیت این کارگاه تولیدی افزود:همه تولیدات این کارگاه پوشاک که عمدتاً مانتوهای مورد پسند در بازار امروز هستند در بازارهای ایران و همچنین کشور فرانسه به فروش رسیده و عایدات آن صرف کمک به کودکان نیازمند ایلام می شود.
اشتغال زایی از طریق کشاورزی برنامه اینده انجمن اقبال فرزانه در ایلام
نماینده انجمن اقبال فرزانه در استان ایلام در ادامه افزود: یکی دیگر از کمکهای این انجمن به نیازمندان ایلام به عهده گرفتن اقساط پرداختی وامهای دریافت شده جهت اشتغال چند خانواده محروم در این استان بوده که هر ماهه توسط این انجمن بازپرداخت می شود.
رضوی تصریح کرد:همه هزینه های صورت گرفته برای کمک به نیازمندان مورد حمایت انجمن در ایلام از محل کمک های مردمی و فعالیت های درآمدزایی این انجمن صورت گرفته است.
مدیر انجمن اقبال فرزانه در ایران و استان ایلام به برنامه های آینده این انجمن در استان ایلام در سال جدید اشاره کرد و گفت: تمرکز بر فعالیتهای اشتغال زایی نیازمندان مهمترین برنامه ما در سال 96 در استان ایلام است.
فریبا رضوی تصریح کرد:از آنجایی که استان ایلام به لحاظ اقلیمی موقعیت بسیار خوبی برای کشاورزی دارد و زمینهای مناسبی هم در اختیار گروههای مورد هدف ما است بنا داریم در سال جدید یک سری فعالیتها را در زمینه کشتورزی آغاز کنیم.
وی افزود: در این زمینه ما دنبال راه حل هایی میگردیم که زمینهای بیشتری را با آب کمتر و روشهای درست آبیا ی زیر کشت ببریم که هم کار آفرینی برای تعداد زیادی جوان باشد و هم تولید محصولات غذایی بیشتر در این استان را به دنبال داشته باشد.
رضوی تصریح کرد: با این کار علاوه بر رونق کشاورزی و تولید ، می توان در آینده با راه اندازی صنایع جانبی مرتبط ، اشتغال زایی بیشتری را در این استان ایجاد کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : خیریه     |     خیرین     |     ایلام     |     فرانسه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi