کد خبر : ۴۷۷۰۵۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
توانمندی و اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران در خدمت صلح، ثبات و امنیت منطقه است

مقیم/ وابسته نظامی کشورمان در بلگراد با تاکید بر اینکه دکترین دفاع جمهوری اسلامی ایران بر اصل بازدارندگی است، گفت: توانمندی و اقتدار نظامی ایران در خدمت صلح، ثبات و امنیت منطقه و تقویت همکاری های دفاعی با سایر کشورها است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، «سرهنگ رسول حیدری» روز سه شنبه به مناسبت روز ارتش در بلگراد به نقش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: هـر حـکـومـت و دولتی برای حفظ استقلال، امنیت و تمامیت ارضی خود نیاز به نیروی مسلح قـوی، مـقـتـدر و سـازمـان یـافـته دارد. 
وی در ادامه با اشاره به اینکه ایران برای دفع دشمنان خارجی و داخلی نیاز به نیروی مسلح دارد،اظهار کرد: نیروهای مسلح کشور پیرو فرمانده قوا (رهبر معظم ) برای ایجاد آرامش در ایران و منطقه هستند.
وی در ادامه با تاکید براین که ارتش آماده دفاع ازکشور است یادآورشد: بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آمـادگـی و مـقـابـله در بـرابـر هـرگـونـه تـجـاوز نـظـامـی عـلیـه استقلال، تمامیت ارضی، و منافع کشور از وظایف ارتش است. 
حیدری افزود: ارتش افتخار ایران است، نیروهای مسلح کشورمان امروزه علاوه بر اینکه مایه آرامش ایران می باشند، مایه آرامش کشورهای منطقه نیز هستند. ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نمونه‌ای عالی از یک ارتش مقتدر و نیروی مسلح صلح‌خواه در منطقه محسوب می شود.
وابسته نظامی کشورمان در صربستان تاکید کرد: ایران هیچ‌گاه قصد تجاوزگری نداشته، ندارد و نخواهد داشت، اما همیشه مراقب و هوشیار است. 
نماینده نظامی ایران در بلگراد افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده‌ است که تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح ایران، تنها برای دفاع از کشور بوده و هیچگاه علیه کشور دیگری بکار گرفته نخواهد شد.
وی درباره دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: استراتژی جمهوری اسلامی ایران در عرصه نظامی همواره دفاعی و بازدارندگی فعال است؛ بازدارندگی با هدف استقرار صلح و امنیت در منطقه. ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح کشورمان به رغم قدرت و اقتدار تنها به دنبال تحقق صلح و امنیت در سراسر منطقه هستند. 
حیدری تاکید کرد: هدف ایران صلح و امنیت، اقتدار مشروع و دفاع از منافع و حقوق ملی و کمک به مظلومان منطقه و عالم است.
حیدری قبل از برگزاری مراسم روز ارتش دربلگراد به خبرنگار ایرنا گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام ولایی است که راهبردها و دکترینش مبتنی بر تعالیم دینی و آموزه های بزرگان اسلام است. در بُعد نظامی نیز دکترین جمهوری اسلامی ایران دفاعی و مبتنی بر بازدارندگی می باشد که تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی نیز این راه و روش را نشان می دهد.
سرهنگ حیدری گفت: دکترین نظامی ما برخلاف دیگر کشورهای منطقه و سیاست نظامی قدرت های بزرگ به دنبال تصاعد تنش و تهدید در منطقه و جهان نیست. ما قصد نداشته و نداریم که در تهدید پیش قدم باشیم، تمام قدرت دفاعی ما برای خنثی کردن تهدیدات دشمنان است و کاملاً در چارچوب دکترین دفاعی تعریف می شود. 
وی ادامه داد: نگاه دکترین ایران اسلامی، سیاست بازدارندگی فعال برای استقرار صلح و امنیت در کشور و سراسر منطقه است.
وابسته نظامی کشورمان در صربستان در مورد روابط و همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران با کشورهای خارجی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران عدم دخالت در دیگر کشورها به ویژه کشورهای اسلامی منطقه است، اظهار کرد: بر اساس همین سیاست راهبردی، ایران با کشورهای منطقه روابط نزدیک دارد و به تبادل اطلاعات در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی می‌پردازد. 
حیدری همچنین در ادامه گفت و گو با ایرنا به نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی ( ره) اشاره کرد و گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران از آغاز روزهای پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز همواره در همه صحنه‌های مهم پیوند خود را با ملت و فداکاری خود را در راه ارزش‌ها، اسلام و ایران نشان داده است. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : وابسته نظامی     |     سرهنگ رسول حیدری     |     روز ارتش جمهوری اسلامی ایران     |     بلگراد     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi