کد خبر : ۴۷۷۰۵۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
سرکنسول ایران در قازان با وزیر بهداشت جمهوری تاتارستان دیدار کرد

مقیم/ در دیدار علی بمان اقبالی زارچ سرکنسول ایران در قازان و عادل وافین وزیر بهداشت جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه، زمینه های همکاری در حوزه های مرتبط مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، در این دیدار که امروز (سه شنبه) برگزار شد، وافین وضعیت بهداشتی درمانی در ایران و دستاوردهای جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف پزشکی از قبیل سلامت، بیمه، کیفیت مراکز پزشکی، خودکفائی داروئی و امید به زندگی در جمهوری اسلامی را ارزشمند برشمرد.
وزیر بهداشت جمهوری تاتارستان در ادامه از گسترش همکاری ها با مراکز دانشگاهی و درمانی ایران استقبال کرد.
وی گفت: هیاتی کارشناسی برای بررسی زمینه های همکاری در حوزه بهداشت و درمان به ایران اعزام می کنیم، زیرا علاقه مند به تبادل تجربه و همکاری متقابل در بخش های درمانی، تولید دارو و تجهیزات پزشکی با طرف های ایرانی هستیم.
اقبالی زارچ نیز با تشریح دستاوردهای درمانی و سلامتی ایران در چند سال گذشته از جمله سرمایه گذاری برای گردشگری درمانی، پوشش 40 درصدی طرح پزشک خانواده، تولید واکسن های مختلف، انجام سالیانه 30 هزار پیوند عضو، امکان امضای یادداشت تفاهم بین دو طرف و توافق برای شرکت فعال در کنگره های علمی و پزشکی را به عنوان شروع همکاری ها در عرصه بهداشت و درمان مطرح کرد.
سرکنسول ایران همچنین گزارشی از وضعیت آموزش عالی در بخش بهداشت و درمان و موفقیت های متخصصین ایرانی در تولید دارو، انجام جراحی های پیچیده و تولید تجهیزات بیمارستانی ارائه و بر ضرورت مبادله استاد و دانشجو و برگزاری کارگاههای مشترک آموزشی تاکید کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : علی بمان اقبالی زارچ     |     قازان     |     سرکنسول ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi