کد خبر : ۴۷۷۰۲۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶
ایران و کره جنوبی تصویب پیمان استرداد مجرمین را تسریع می کنند

مقیم/ ایران و کره جنوبی توافق کردند که تصویب پیمان دوجانبه استرداد مجرمان را که مراحل اولیه کاری آن پایان یافته است، تسریع کنند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، وزارت خارجه کره جنوبی روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که ایران موافقت کرده است کارهای مربوط به این پیمان در داخل کشور را برای نهایی شدن و تصویب آن تا پایان سال جاری میلادی به انجام برساند.
این توافق بر اساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، حاصل گفت وگوهای «کیم وان جونگ» مدیرکل اداره اتباع خارجی و اداره امور کنسولی وزارت خارجه کره جنوبی و «علی چگینی» مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان در سئول بدست آمده است.
«کیم» البته اظهار داشت که پارلمان کره جنوبی پیمان مذکور را در پایان سال جاری میلادی تصویب کرده است و نوبت ایران است که به سرعت این کار را انجام داده و توافقنامه را نهایی و تصویب کند.
وی افزود: طرف ایرانی قول داده است که تمامی اقدامات لازم برای تسریع در این برنامه انجام شود و تهران به طور جدی پیگیر موضوع است.
گزارش خاطر نشان می سازد که پس از تصویب این پیمان که مربوط به استرداد مجرمان است،این توافقنامه لازم‌الاجرا خواهد شد.
وزارت امور خارجه کره جنوبی تصریح کرد که مقام های دو کشور در باره همکاری های بیشتر نیروهای پلیس، مبارزه با تروریسم، مبارزه با قاچاق فرامرزی و مقابله با جرائم برون مرزی نیز توافقنامه هایی امضا خواهند کرد.
دور بعدی گفت وگوهای دو طرف که تاریخ دقیق آن اعلام نشده است سال آینده میلادی در تهران انجام خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi