کد خبر : ۴۷۷۰۱۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
برزیل در طول تحریم ها همواره ایران را به عنوان یک شریک تجاری یاری کرده است

مقیم/ سفیر برزیل در تهران با بیان این که مناسبات بازرگانی دو کشور هرگز کاهش پیدا نکرده است ، گفت : برزیل به عنوان یک شریک تجاری در طول تحریم ها در کنار ایران بوده و صادرات خود به این کشور را ادامه داده است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، «رودریگو دی آزردو سانتوس»، در دیدار یکشنبه با عبدالرضا عزیزی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل با ابراز خرسندی از افزایش مراودات اقتصادی و تجاری میان دو کشور این مطلب را بیان کرد.
سفیر برزیل افزود: جمهوری اسلامی ایران کشور مهم و تأثیرگذاری در منطقه است و امیدواریم مشکلات میان دو کشور در بخش خصوصی نیز رفع شود.
وی خاطرنشان کرد: همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری های مشترک بویژه در بخش تجاری و کشاورزی ایران برای ما مهم است و مشتاق ارتقای روابط اقتصادی و کشاورزی و همکاری در این موضوع هستیم.

** ظرفیت های گسترش همکاری های 
«عبدالرضا عزیزی» رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل در این دیدار روند رو به رشد تعاملات اقتصادی و تجاری بین ایران و برزیل را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بسترهای مناسبی در بخش های مختلف اقتصادی و تجاری میان دو کشور وجود دارد که باید از آن در راستای ارتقای سطح همکاری ها و منافع دو ملت بهره برد.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در ادامه بر توسعه و گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی به ویژه ارتباطات پارلمانی فیمابین تأکید کرد و افزود: با توجه به ارتباطات تجاری و اقتصادی میان دو کشور معتقدیم پیشینه مراودات اقتصادی و بازرگانی، همواره تداوم داشته و بستر مناسبی جهت مراودات بیش از پیش وجود دارد.
به گزارش خانه ملت، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل تصریح کرد: برزیل از جمله کشورهایی است که حتی در زمان تحریم ها، مراودات تجاری و اقتصادی خود با ایران را ترک نکرد و بر پایه سیاست های داخلی خود تعاملات تجاری و صادرات به ایران را ادامه داد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سفیر برزیل     |     برزیل     |     دیدار     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi