کد خبر : ۴۷۶۹۷۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶
قزوین میزبان پنجمین اجلاس بین المللی مجمع جهانی شهرهای اسلامی است

مقیم/ قزوین/ شهردار قزوین گفت: مقدمات برگزاری پنجمین اجلاس بین المللی مجمع جهانی شهرهای اسلامی فراهم شده و این اجلاس ماه آینده در قزوین برگزار خواهد شد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، مسعود نصرتی عصر شنبه درجلسه هماهنگی مقدمات برگزاری اجلاس بین المللی مجمع جهانی شهرهای اسلامی که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: این اجلاس ابتدا قرار بود در دوحه قطر برگزار شود اما با پیگیری انجام شده و ارائه درخواست برای میزبانی هیئت امنای اجلاس موافقت کرد این رویداد مهم در ایران برگزار شود.

وی بیان کرد: از سه ماه قبل مقرر شد این رویداد در تهران باشد و پیش بینی شد برای اجلاس کیفی این مجمع گستره شهرها بیشتر شود و در این راستا از سفرای مقیم ایران و شهرداران و نیز روسای شوراهای اسلامی شهرها بزرگ دعوت شده است در این اجلاس شرکت کنند.

شهردار قزوین بیان کرد: تاکنون حضور سفرا و شهرداران خارجی ۱۰ کشور جهان تقریبا قطعی شده و ۴۰ میهمان و شخصیت برجسته برای حضور اعلام آمادگی کرده اند و امیدواریم با موافقت رئیس جمهور بتوانیم میزبان عالیرترین مقام اجرایی کشور در این رویداد بین المللی باشیم.

نصرتی یادآورشد:ازظرفیت دبیرخانه مجمع جهانی شهرهای اسلامی که در قزوین است بایداستفاده کنیم و شهرداران شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر به همراه روسای شوراها در اجلاس شرکت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: حضور اساتید دانشگاهی و نمایندگان سازمان ملل به کیفیت این رویداد کمک میکند وامیدواریم دراین اجلاس بتوانیم قابلیتهای گردشگری و تاریخی شهر قزوین را بیشتر معرفی کنیم.

شهردار قزوین اظهارداشت: با همکاری دستگاههای اجرایی در جلسات آینده همه موارد مورد نیاز را بررسی و اجرایی خواهیم کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi