کد خبر : ۴۷۶۸۷۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶
راه اندازی خط هوایی تبریز - هامبورگ، به‌زودی

مقیم/ مدیرعامل جدید شرکت هواپیمایی قشم از راه‌اندازی خط هوایی تبریز-هامبورگ از اواخر اردیبهشت‌ماه امسال خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، محمود شکرآبی روز یکشنبه در دیدار با شهردار تبریز افزود: حمایت‌های دلگرم‌کننده شهرداری تبریز و شرایط مناسب موجود سبب شد ریسک ایجاد این خط هوایی را با اشتیاق بپذیریم.
وی با بیان این‌که تمام هماهنگی‌های پروازی برای راه اندازی خط هوایی تبریز-هامبورگ با اخد مجوزهای لازم طی شده است، افزود: این خط هوایی اواخر اردیبهشت‌ماه با پرواز یک فروند هواپیمای 319 ایرباس، با ارائه کترینگ مناسب آغاز می‌شود و به مرور زمان، تعداد هواپیماها به دو یا سه فرورند افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل جدید هواپیمایی قشم خاطرنشان کرد: موفقیت و رونق پرواز تبریز-هامبورگ، تجربه مهمی برای توسعه پروازهای اروپایی در ارتباط با تبریز خواهد بود.
شهردار تبریز هم در دیدار، راه‌اندازی خط هوایی تبریز-هامبورگ را از اقدام های ماندگار در راستای برنامه‌های گردشگری تبریز 2018 خواند و افزود: این خط هوایی، ارتباطات مهم فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دو کشور را پشتیبانی خواهد کرد.
صادق نجفی خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز به عنوان حامی مهم راه‌اندازی خط هوایی تبریز-هامبورگ، زمینه‌های اجرایی این ارتباط بین‌المللی را به نقطه مطلوب رسانده است.
وی اضافه کرد: در یک سال گذشته، رایزنی‌های مستمری با دستگاه‌ها و شرکت‌های اجرایی مرتبط، از جمله وزارت امور خارجه، بخش‌های فرودگاهی، اتاق بازرگانی، مجموعه‌های گردشگری و آژانس‌های مسافربری داشته‌ایم و حمایت‌های تبلیغاتی قابل‌توجهی را نیز برای رونق هر چه بیشتر این خط پروازی در نظر داریم.
نجفی اظهار کرد: راه‌اندازی خط هوایی تبریز-هامبورگ از اهداف مهم شهرداری تبریز در حوزه‌ بین‌الملل است که با توجه به بسترهای مشترک تجاری و فرهنگی بین دو طرف، نقش تبریز را در روابط ایران و آلمان، پررنگ‌تر خواهد کرد.
روابط تبریز و هامبورگ در چند سال گذشته به واسطه سفرهای متقابل هیات های سیاسی و اقتصادی دو طرف افزایش یافته و مدیران این شهرها درصدد امضای تفاهم نامه خواهرخواندگی هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قشم ایر     |     هامبورگ     |     خط هوایی     |     تبریز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi