کد خبر : ۴۷۶۸۳۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶
ربیعی: امسال بیکاری در گلستان هشت دهم درصد کاهش می یابد

مقیم/ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به طرح های اشتغالزایی مد نظر در گلستان در قالب اقتصاد مقاومتی تا پایان سال جاری نرخ بیکاری در این استان هشت دهم درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، علی ربیعی که وزیر معین گلستان در حوزه اقتصاد مقاومتی است، عصر شنبه اظهارداشت که سعی داریم با اجرای طرح های ویژه میزان کاهش بیکاری را به یک درصد نیز برسانیم.
 وی یادآور شد: گلستان در هدف گذاری طرح های اقتصاد مقاومتی جزو استان های خوب کشور است و در قالب شاخص ها پیشرفت خوبی داشته است.
 دکتر ربیعی عنوان کرد: دو طرح مهم در گلستان در دستور کار قرار دارد که شامل اجرایی شدن مساله گردشگری آشوراده (جزیره ایرانی و مسکونی خزر) و زهکشی اراضی استان است.
 وی ادامه داد: مشکلات طرح گردشگری جزیره آشوراده (در حوزه بندرترکمن ) تا حدود زیادی مشکلات حل شده است و بزودی با حفظ محیط زیست این منطقه ،طرح گردشگری آن اجرایی خواهد شد.
 وی اضافه کرد: در بحث زهکشی اراضی استان گلستان نیز اقدامات خوبی انجام شده که در توسعه اشتغالزایی و ایجاد اشتغال موثر است.
 وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: از سوی دیگر طرح های اشتغالزایی خوبی در استان آغاز کرده ایم که تنها در بخش ای سی تی با سرمایه گذاری 2هزار و 300میلیارد ریالی که وارد گلستان می شود ،طی مدت 1.5 سال حدود 6 هزار شغل ایجاد می شود و برای دو تا سه حوزه دیگر هم طرح های اشتغالزایی پیش بینی شده است.
 ربیعی در خصوص تسهیلات برای رونق تولید و رفع موانع آن نیز اظهار داشت: در گذشته بانکها تسهیلات را جهت پوشش وام های قبلی پرداخت می کردند اما در دولت یازدهم تسهیلات خوبی ارائه و جهت گیری گذشته اصلاح شده است.
 وی در مورد نرخ وام ها نیز گفت: کاهش نرخ سود تسهیلات نیازمند پایین آمدن متغیرهای دیگر است و با بخشنامه نمی توان آن را کم کرد، اما سعی می شود که در سال جاری وام ها با نرخ سود کمتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شناسایی مشاغل خرد، کوچک و متوسط در گلستان نیز افزود: در این استان زمینه های توسعه اشتغال در آبزی پروری در حوزه میگو و ماهی، گردشگری، کشت گلخانه ای، خدمات مولد، حمل و نقل و صنعت بسته بندی وجود دارد که بسته های خاصی در این راستا تهیه شده است.
 ربیعی به صنعت پنبه در این استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه گلستان از دیرباز مهد کشت پنبه کشور و این کشت در صنعت پوشاک، ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری نقش مهمی دارد، صنعت پوشاک را در این استان فعال خواهیم کرد.
 وزیر نعاون، کار و رفاه اجتماعی که به همراه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعداز ظهر شنبه به گلستان سفر کرده است همچنین در حاشیه افتتاح اینترنت پرسرعت روستایی استان نشستی با روستاییان و تعدادی از خانواده های شهدای روستای محمد آباد گرگان برگزار کرد، این روستا 21 شهید دارد.
استان مرزی و شمالی گلستان افزون بر یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت دارد که از اقوام مختلف هستند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : گلستان     |     نرخ بیکاری     |     بیکاری     |     علی ربیعی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi