کد خبر : ۴۷۶۸۱۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶
ناشران ایرانی در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا در ایتالیا

مقیم/ پنجاه و چهارمین دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب کودکان در شهر بولونیا در شمال ایتالیا، که با حضور ناشرانی از جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، پایان یافت.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه که بزرگترین رویداد فرهنگی جهان در زمینه کتاب و محصولات چند رسانه ای کودکان محسوب می شود، با 200 عنوان کتاب از 40 ناشر برجسته شرکت کرد که مورد استقبال بازدیدکنندگان به ویژه ایتالیایی ها قرار گرفت. 
موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه برخی ناشران خصوصی مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز حضوری فعالی داشتند. عقد قراردادهای ترجمه و چاپ و برقراری ارتباطات جدید از جمله اهداف ناشران با حضور در این نمایشگاه بود. 
همچنین شماری از تصویرگران برگزیده ایرانی در این نمایشگاه آثار خود را به معرض نمایش قرار دادند، که مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت. 
این نمایشگاه با مساحتی برابر با 20 هزار متر مربع دارای 1300 غرفه از 75 کشور جهان از جمله ایران، از روز دوشنبه کار خود را آغاز کرده بود. 
برگزاری روز ایران با حضور جمعی از اندیشمندان و ایرانشناسان ایتالیایی و ایرانی در حوزه کتاب کودک از جمله برنامه های مربوط به ایران در نمایشگاه کتاب کودک بولونیا بود. 
نمایشگاه بولونیا همواره فرصتی برای آشنا شدن با تازه ترین تمایلات در بخش کتاب و دیدار با استادان، مولفان و برندگان جوایز نفیس بین المللی است. 
میهمانان افتخاری این دوره از نمایشگاه کتاب کودک بولونیا نیز 'کاتالونیا' و 'جزایر بالئاری' از اسپانیا بودند، در حالی که در دوره قبلی ایران مهمان ویژه بود. 
آلبانی، آندورا، اکوادور، ایسلند، ساحل عاج، میانمار، نپال، پاکستان و پرو امسال برای اولین بار در نمایشگاه کتاب بولونیا شرکت کردند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نمایشگاه کتاب کودک     |     نمایشگاه کتاب     |     ایتالیا     |     نمایشگاه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi