کد خبر : ۴۷۶۷۹۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶
اولین طرح اقتدار آفرین صنعت هسته ای به زودی در قزوین افتتاح می شود

مقیم/ استاندار قزوین گفت: طرح پرتو دهی صنعتی قزوین به عنوان نخستین شتابگر ساخته شده کشور به دست دانشمندان داخلی در آینده نزدیک به شکل ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، فریدون همتی روز پنجشنبه در جریان بازدید از طرح پرتودهی صنعتی (رودترون) افزود: این طرح 20 فروردین ماه جاری همزمان با سالروز ملی فناوری هسته ای به عنوان اولین طرح اقتدار آفرین صنعت هسته ای در استان قزوین، افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید. 
وی در خصوص افتتاح این طرح علمی یادآور شد: این پروژه از طریق ویدئو کنفرانس به صورت زنده با حضور رئیس جمهوری در سالن اجلاس سران تهران و جمعی از سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران و مقامات عالی رتبه کشوری و لشگری مورد افتتاح و بهره برداری قرار می گیرد. 
استاندار قزوین در ادامه گفت: مرکز پرتو دهی الکترون صنعتی با شتاب دهنده بومی در حوزه های کشاورزی،صنعتی،پزشکی و محیط زیست کاربرد دارد. 
وی در پایان گفت: این طرح اولین شتابگر ساخته شده به دست دانشمندان کشور به شمار می رود و برای راه اندازی فاز نخست این مجموعه 500 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. 
برای ساخت و استقرار مرکز پرتودهی صنعتی که به دست دانشمندان و مهندسان داخلی ساخته شده،در فاز اول 6 هکتار زمین در نظر گرفته شده است. 
با بهره برداری از این مرکز 50 فرصت شغلی مستقیم و 300 فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد و زمینه برای فعالیت های علمی محققان و پژوهشگران چهار استان کشور فراهم می شود. 
با راه اندازی این مرکز می توان خدمات متنوعی را به بخش صنعت، کشاورزی و پزشکی ارائه داد که به عنوان نمونه یکی از آنها افزایش زمان نگهداری محصولات غذایی و پیشگیری از بروز آفت در آنها است که می تواند صادرات کالا از کشور به خارج را تسهیل کند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : استاندارقزوین     |     قزوین     |     استاندار     |     هسته ای     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi