کد خبر : ۴۷۶۷۹۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶
نمایش فیلم 'فروشنده' در سینما های اکوادور

مقیم/ فیلم 'فروشنده' اثر«اصغر فرهادی» برنده جایزه بخش خارجی اسکار سال ۲۰۱۷ و جشنواره کن ۲۰۱۶، از روز ۱۱ فروردین (۳۱ مارس سال جاری میلادی) در سینماهای دو شهر بزرگ اکوادور یعنی کیتو و گوآیاکیل به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، با هماهنگی سفارت ایران و دو موسسه بزرگ پخش فیلم اکوادوری، آنهان این فیلم ایرانی را برای مخاطبین اسپانیولی زبان این کشور به نمایش گذاشتند.
شهروندان اکوادوری در طول سه هفته آتی با حضور در سالن های بزرگترین مجموعه های سینمایی اکوادور می تواننداثر این هنرمند شناخته شده کشورمان را تماشا کنند. 
دیگر اثر اصغر فرهادی (جدایی نادر از سیمین) نیز در سال 2011 در سینماهای اکوادور اکران شد و در سالهای بعد آن نیز در طول هفته های فیلم ایرانی در شهرهای بزرگ این کشور به نمایش درآمد که با استقبال علاقه مندان به فرهنگ و سینمای ایرانی روبرو شد. 
آثار کارگردانان برجسته ایرانی از جمله عباس کیارستمی، اصغر فرهادی و مجید مجیدی به عنوان آثار بین المللی متفاوت مورد تمجید سینمادوستان اکوادوری قرار می گیرد و این آثار هنری نقش حائز اهمیتی در شناساندن فرهنگ و هنر ایرانی در غربی ترین نقطه کره زمین در آمریکای جنوبی داشته است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فیلم فروشنده     |     فروشنده     |     اکران     |     اکوادور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi